Laptopy dla uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji, którzy stracili swoje laptopy podczas oberwania sufitu, dostali od miasta nowy sprzęt. Młodym informatykom komputery przekazał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Miasto ufundowało laptopy młodym informatykom z Zespołu Szkół Komunikacji
Miasto ufundowało laptopy młodym informatykom z Zespołu Szkół Komunikacji

W chwili wypadku uczniowie klasy III e, informatycznej, znajdowali się w pracowni komputerowej. Część z nich na prośbę nauczyciela przyniosła tego dnia ze sobą własne laptopy - mieli przygotowywać stronę internetową. Zanim jednak zdążyli to zrobić, w sali zarwała się część sufitu, a spadające cegły uszkodziły komputery czterech uczniów. Miasto Poznań postanowiło zrekompensować uczniom straty.

- Wiem, że dla was to bardzo ważne narzędzie służące do nauki i pracy -  mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wręczając laptopy uczniom. - Dla informatyka dzień bez komputera jest dniem straconym, dlatego chcieliśmy przekazać Wam nowy sprzęt jak najszybciej. Wierzę, że się sprawdzi i będziecie z niego korzystać.

Uczniowie przyznają, że laptopy się im przydadzą.

- To naprawdę fajny gest - ocenia Mikołaj Koszczyc, jeden z uczniów. - Laptopy, na których pracowaliśmy w klasie, nie działają, nie wiadomo, czy da się je jeszcze odratować. Bez nich nie mamy na czym pracować, więc dziękujemy.

Okoliczności oberwania sufitu zostaną dokładnie zbadane, a miasto pomoże szkole w naprawie dachu i remoncie sali. Pozostałe sale dydaktyczne nie ucierpiały, a budynek jest bezpieczny.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe