MTP spodziewają się wielu gości na BUDMIE

Od 7 do 10 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się kolejne duże imprezy wystawiennicze. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma oraz salon stolarki otworowej WinDoor-tech to najważniejsze spotkanie branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentacja branży co roku gromadzi na terenach MTP około tysiąca wystawców i ponad 45 tys. zwiedzających. W tym roku będzie podobnie. Organizatorzy imprez, spodziewając się wzmożonego ruchu w okolicy MTP, przygotowali wskazówki dla osób odwiedzających targi.

Mapa ekspozycji Budma 2017 - grafika artykułu
Mapa ekspozycji Budma 2017

Cztery targowe dni w Poznaniu, skierowane do handlowców, architektów, wykonawców i inwestorów, stanowią źródło inspiracji i motywują do zawierania nowych kontaktów oraz kontraktów biznesowych. Podczas targów będzie można nie tylko poznać najnowszą ofertę innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów, ale też własnoręcznie sprawdzić ich zalety. Gwiazdą tegorocznej BUDMY będzie hiszpański architekt Fernando Menis - autor nagradzanego projektu CKK Jordanki w Toruniu. Szczegółowe informacje związane z imprezą można znaleźć na stronie www.budma.pl.

Komunikacja zbiorowa

Osoby spoza Poznania mogą dojechać na targi pociągiem lub autobusem. MTP są położone w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i PKS. 

Goście, którzy do stolicy Wielkopolski wybiorą się samolotem, mogą skorzystać z połączenia autobusowego pomiędzy lotniskiem Ławica a terenem MTP. Trasę obsługuje linia 59, kursująca pomiędzy przystankami Port Lotniczy Ławica i Poznań Główny oraz linia nocna 242, kursująca od przystanku Port Lotniczy Ławica do przystanku Rondo Kaponiera.

Zarząd Transportu Miejskiego do skorzystania z komunikacji miejskiej zachęca również tych, którzy chcą na targi przyjechać z innych dzielnic Poznania,

 - Szczególnie polecamy połączenia tramwajowe. Tramwajem można szybko i sprawnie dojechać w rejon MTP z różnych dzielnic i wysiąść na przystankach Most Dworcowy lub Bałtyk, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Targów, bądź na rondzie Kaponiera - mówi Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu 

Jeśli ktoś chce wybrać miejski autobus, to w okolicę MTP można dojechać pojazdami linii nr 48 (Ławica-Bałtyk), 63 (Górczyn-Garbary), 64 (Puszkina-Kacza - w kierunku Kaczej), 69 (os. Łokietka-os. Kopernika), 77 (Junikowo-Rondo Kaponiera) oraz 68 (Podolany-Poznań Główny). 

Schematy poszczególnych linii komunikacji miejskiej dostępne są na stronie ztm.poznan.pl: http://www.ztm.poznan.pl/komunikacja/mapy-i-schematy-sieci/.

Dla zmotoryzowanych

Zwiedzający mogą wjechać na teren MTP w dniach 7-9 lutego w godz. 9.00 - 17.00 oraz 10 lutego w godz. 9.00 - 16.00 przez bramę nr 1 (ul. Śniadeckich) i bramę nr 9 (ul. Głogowska). Wjazd dla grup zorganizowanych możliwy będzie tylko bramą nr 9 od ul. Głogowskiej 15. 

Wyjazd z terenów MTP będzie się odbywał przez bramę nr 1 i 9, a o godz. 15:00 uruchomione zostaną dodatkowo  brama nr 7 (ul. Bukowska) i brama nr 10 (ul. Głogowska, przy pawilonach 1 i 2). Wystawcy mogą korzystać z wjazdu i wyjazdu przez bramy nr 2 (ul. Śniadeckich przy paw. 7) i 5 (ul. Grunwaldzka przy paw. 6).  

Osoby, które na teren MTP zdecydują się przyjechać samochodem, powinny liczyć się ze wzmożonym ruchem drogowym. 

- Można spodziewać się zatorów na dojazdach od strony autostrady A2, czyli na ul. Krzywoustego, Królowej Jadwigi oraz Grunwaldzkiej. Dlatego poznaniacy poruszający się samochodami po tych ulicach powinni uzbroić się w cierpliwość lub pomyśleć o wyborze komunikacji publicznej, szczególnie tramwajowej - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. 

Przypomina jednocześnie, że do 10 lutego mają potrwać prace związane z budową przyłączy do budynku II LO przy ul. Matejki. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w jeździe w okolicach MTP, łącznie z ruchem wahadłowym.

Właśnie przy ul. Matejki 63, zaledwie 350 metrów od terenów wystawienniczych, Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują swoim gościom 24-godzinny, strzeżony parking, mogący pomieścić ok. 1000 pojazdów - zarówno samochody osobowe, jak i autobusy. Na parking najlepiej dotrzeć ul. Grunwaldzką, skręcając z niej w prawo, w ul. Matejki lub jadąc ul. Głogowską i skręcając następnie Berwińskiego i w Matejki. Z parkingu do wejścia na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Śniadeckich można dojść pieszo, wzdłuż ul. Konopnickiej lub Orzeszkowej. 

Samochody można zostawić także na parkingu przy Dworcu Zachodnim PKP, przy ul.  Głogowskiej lub na pobliskim, wielopoziomowym parkingu przy centrum handlowym Avenida, tuż przy budynku Dworca Głównego PKP. 

Jacek Łakomy/biuro prasowe