Poznań gwiazdą outsourcingu!

Poznań już po raz drugi otrzymał wyróżnienie Outsourcing Stars 2015. Stolica Wielkopolski została doceniona za tworzenie nowych miejsc pracy oraz pozyskiwanie inwestorów. Nagroda została wręczona podczas Gali Liderów Polskiego Outsourcingu, która odbyła się w Warszawie.

UM Poznań
UM Poznań

Gala "Outsourcing Stars" to wydarzenie, podczas którego branża outsourcingu podsumowuje swoje całoroczne działania. Jest ona połączona z finałem konkursu Outsourcing Stars, w którym nagradzane są najszybciej rozwijające się podmioty outsourcingowe oraz organizacje osiągające najlepsze wyniki w branży i jej bezpośrednim otoczeniu biznesowym. Wyróżnienia przyznawane są w 12 kategoriach. Poznań, już po raz drugi, otrzymał nagrodę w kategorii Miasto.

Wśród ocenianych kryteriów były między innymi wzrost zatrudnienia oraz wzrost nowych kontraktów, co jest mocną stroną Poznania, który coraz skuteczniej przyciąga inwestorów. To z kolei, sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy. W ostatnim czasie swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski otworzył m.in. gigant branży IT, firma Capgemini.

Poznań nie ustaje w wysiłkach na rzecz rozwijania i nawiązywania nowych relacji biznesowych zarówno z zagranicznymi jak i polskimi partnerami. Kolejnym wydarzeniem, które ma temu służyć będzie odbywające się w ramach targów Budma Forum Poznąń Partner International, pod patronatem prezydenta miasta. Jest to forum praktyków łączące przedsiębiorców, ośrodki promocji gospodarczej i samorządy lokalne z Poznania, Wielkopolski i europejskich regionów. Podczas forum miasto będzie miało okazję zaprezentować się jako atrakcyjne miejsce lokalizacji inwestycji. Przedstawiciele Poznania wezmą też udział w dyskusji o możliwościach inwestowania w Polsce dla firm produkcyjnych, logistycznych i handlowych. Jednym z głównych tematów Forum PPI będzie współpraca z Brandenburgią.

BOI/jż