Świąteczne bimby będą jeździć po Poznaniu

Świąteczna Bimba po raz kolejny wyrusza na poznańskie tory. Gwiazdor w zielonym stroju poprowadzi tramwaj, w którym zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Atmosferę świąt będzie można dosłownie poczuć - bimba będzie bowiem pachniała piernikami. Dodatkowo w trzy weekendy przed Bożym Narodzeniem uruchomiony zostanie specjalny tramwaj, którym będzie można dojechać na Betlejem Poznańskie.

Świąteczne bimby będą jeździć po Poznaniu fot. MPK
Świąteczne bimby będą jeździć po Poznaniu fot. MPK

Tradycją stało się już, że w przedświąteczne weekendy po Poznaniu kursuje Świąteczna Bimba. Ozdobiony lampkami i bombkami historyczny tramwaj przykuwa wzrok: Pojazd 102 Na, czyli "Księżniczka" jak go nazywają miłośnicy tramwajów, prowadzony jest przez ubranego w zielony strój Gwiazdora.

W tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w dwie niedziele, 8 i 15 grudnia, w godzinach od 12.00 do 18.00. Na jej pokład wsiądzie również tradycyjny Gwiazdor, w czerwonym stroju, który poprowadzi dla najmłodszych konkursy i zabawy, a w worku będzie miał prezenty i słodycze dla dzieci. W najbliższą niedzielę nie zabraknie też kolędników z Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Atmosferę Bożego Narodzenia w Świątecznej Bimbie będzie można dosłownie poczuć. Jest to możliwe przy współpracy MPK Poznań z poznańską firmą "scent-art", która zapewni aromatyzację w tramwaju. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, po pojeździe rozchodzić się będzie przyjemny zapach pierników.

Ważne: Tramwaj 102 Na jest tramwajem wysokopodłogowym. Liczba miejsc ograniczona.

Trasa przejazdu:

OGRODY - Dąbrowskiego - Fredry - Mielżyńskiego - pl. Wielkopolski - rondo Śródka - Jana Pawła II - Kórnicka - most św. Rocha - Podgórna - pl. Wolności - Fredry - Dąbrowskiego -OGRODY

Specjalny tramwaj na Betlejem Poznańskie

Na placu Wolności trwa Betlejem Poznańskie, które każdego dnia przyciąga tłumy poznaniaków i przyjezdnych. Dodatkowo, w minioną sobotę na Starym Rynku rozpoczął się świąteczny jarmark, a już w najbliższy weekend (7-8 grudnia) odbywać się tam będzie Poznań Ice Festival, czy festiwal rzeźb lodowych.

Aby wziąć udział w wydarzeniach nie trzeba jechać do centrum samochodem. Lepiej wybrać tramwaj - pozwoli to uniknąć szukania miejsc parkingowych. Żeby ułatwić dojazd na Betlejem Poznańskie w grudniowe niedziele wzmocniona zostanie linia nr 16 - 8, 15 i 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 23:00 tramwaje tej linii będą kursować co 10 minut.

W weekendy: 7 i 8 grudnia, 14 i 15 grudnia oraz 21 i 22 grudnia, w godzinach popołudniowych, uruchamiana będzie specjalna linia tramwajowa - nr 24, obsługiwana taborem historycznym (N+ND).

Betlejemska Bimba będzie kursować z Ogrodów - przez centrum - do Rataj, zatrzymując się m.in. na przystankach Marcinkowskiego, Pl. Wiosny Ludów, Wrocławska i pl. Wolności. Tramwaj będzie ozdobiony, a na jego pokładzie będzie rozbrzmiewać świąteczna muzyka. To idealny sposób, aby poczuć atmosferę Bożego Narodzenia w trakcie dojazdu na Betlejem Poznańskie (oraz powrotu z wydarzenia). 

Trasa linii nr 24:

OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Jana Pawła II - Kórnicka - Dowbora Muśnickiego - Podgórna - Plac Wolności - Fredry - Dąbrowskiego - OGRODY

MPK