Tandemem przez Poznań

W niedzielę odbył się rajd rowerowy organizowany przez Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem". Przed jego rozpoczęciem prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak przekazał dla klubu dwa tandemy, po czym wraz z zastępcą Maciejem Wudarskim sam wsiadł na rower i uczestniczył w rajdzie.

UMP 2015
UMP 2015

Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem" zrzesza osoby niewidome, których pasją jest kolarstwo tandemowe. Z tego właśnie względu władze klubu postanowiły zorganizować rajd tandemowy. Jego uczestnicy zmagali się z czterdziestokilometrową trasą (Czarna Rola - Rusałka - Strzeszynem - Kiekrz - Poligon Biedrusko - Naramowicka). 

Start rajdu został poprzedzony spotkaniem, w którym uczestniczyli m.in. prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Jego zastępca Maciej Wudarski oraz dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk. Prezydent wręczył wówczas prezesowi klubu, Eugeniuszowi Taczkowskiemu, dwa tandemy, które są wyróżnieniem za jego wieloletnią i aktywną pracę na rzecz niewidomych osób. Po uroczystości zgromadzeni wsiedli na rowery i wspólnie pokonali  trasę na jednośladach.

DP/PMX