Teatr Na Wolnym. Jak zdobyć wejściówki na spektakle?

W sierpniu Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania swoje spektakle pokażą teatry z całej Polski, także te poznańskie. Mieszkańcy - za darmo - będą mogli obejrzeć łącznie aż 13 przedstawień. Na wszystkie spektakle obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Poniżej prezentujemy zasady dystrybucji.

W zeszłym roku w ramach projektu Teatr Na Wolnym poznaniacy obejrzeli m.in."Lament na Placu konstytucji" Teatru Polonia
W zeszłym roku w ramach projektu Teatr Na Wolnym poznaniacy obejrzeli m.in."Lament na Placu konstytucji" Teatru Polonia

Największą liczbę wejściówek do rozdysponowania - 3420 sztuk - będzie miał portal Bilety24.pl. Rezerwacja wejściówek za pośrednictwem tego serwisu będzie możliwa od 28 lipca do 7 sierpnia. Maksymalnie 1 osoba będzie mogła zarezerwować 4 wejściówki (np. po 1 sztuce na cztery spektakle lub po 2 szt. na dwa spektakle). Zarezerwowane online wejściówki będą do odbioru między 9 a 14 sierpnia w Centrum Informacji Miejskiej, przy ul. Ratajczaka 44 (pn-pt od 10.00 do 19.00 i w soboty od 10.00 do 17.00).

Centrum Informacji Miejskiej będzie miało także własną pulę wejściówek do rozdysponowania. Na 13 spektakli Na Wolnym CIM rozda ich łącznie 2320. Odbiór wejściówek możliwy będzie od 5 sierpnia i potrwa do momentu ich wyczerpania. Podobnie jak w przypadku rezerwacji online jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

Osoby powyżej 60 roku życia zapraszamy do Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24, które będzie miało do rozdysponowania 360 wejściówek. Ich odbiór będzie możliwy od 3 sierpnia i potrwa do momentu wyczerpania puli. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 2 wejściówki (np. na 2 spektakle po 1szt. lub 2 szt. na 1 spektakl). W przypadku spektakli dla dzieci maksymalna liczba wejściówek do odbioru to 4 sztuki. Centrum Inicjatyw Senioralnych czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Wejściówki na spektakle będzie można też wygrać w konkursach. Jeden z nich zorganizuje Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Do wygrania będzie łącznie 130 wejściówek na 6 spektakli, w tym: "Pchła Szachrajka", "Miłość nie boli, kolano boli", "Piosenki z Teatru", "Boogie Street", "Mayday" oraz "Sens Życia". Szczegóły dotyczące konkursu zostaną opublikowane na profilu CIR na Facebooku.

160 wejściówek będzie do wygrania w konkursach na profilu Miasto Poznań na Facebooku. Konkursy będą cztery i zostaną ogłoszone w dniach: 24.07, 26.07, 28.07, 30.07. Będzie można w nich zdobyć wejściówki na następujące przedstawienia: "Piosenki z Teatru", "Boogie Street", "Kolacja Dla Głupca" oraz "Kolacja na cztery ręce".

Ponadto w sierpniu dodatkowa pula biletów zostanie rozdysponowana w konkursach organizowanych przez poznańskie media. Łącznie będą miały do rozdania 818 wejściówek.

Przypomnijmy - program teatralny kulturalnego lata Na Wolnym zainauguruje 17 sierpnia  przedstawienie "Kolacja dla głupca" Wrocławskiego Teatru Komedia, gdzie w roli tytułowej wystąpi Mirosław Kropielnicki. Kameralny spektakl "Kafka/Schulz: objawienia i herezje", nawiązujący estetyką do twórczości wybitnych pisarzy XX wieku,  zaprezentuje Teatr Wielki w Poznaniu. Na Wolny powróci Och-Teatr, którego spektakle poznaniacy mogli oglądać na dziedzińcu ubiegłego lata. Tym razem pokaże monolog "One Mąż Show" znanego i lubianego Szymona Majewskiego, który na przykładzie swojego małżeństwa opowie o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona. Powróci także Krystyna Janda, którą zobaczymy w spektaklu muzycznym "Piosenki z Teatru". Nie zabraknie przebojów takich jak: "Wariatka" czy "Na zakręcie" ze słowami Agnieszki Osieckiej. Więcej piosenek z tekstami poetki usłyszymy w recitalu Julii Rybakowskiej "Osiecka. Byle nie o miłości" przygotowanym przez Teatr Nowy w Poznaniu. Utworów Leonarda Cohena w wykonaniu Renaty Przemyk będzie można natomiast posłuchać w spektaklu Teatru Starego z Lublina "Boogie Street". Do stolicy Wielkopolski zawita też Teatr Kamienica z przedstawieniem "Kolacja na cztery ręce", w którym do stołu, a właściwie do fortepianu zasiądzie dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku - Jerzy Fryderyk Haendel i Jan Sebastian Bach. Widzowie obejrzą także komedię "Mayday" Teatru Muzycznego w Poznaniu i spektakl "Żniwa" Polskiego Teatru Tańca.

Wydarzeniem zamykającym projekt Na Wolnym będzie potańcówka, która odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 22.00. Wcześniej tego dnia, o 16.00, poznaniacy będą mogli podziwiać efekty warsztatów tanecznych "Dancing Fairplayce Poznań" organizowanych przez Ewę Wycichowską. Wstęp na oba te wydarzenia będzie wolny.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie www.poznan.pl/nawolnym.

Joanna Żabierek/biuro prasowe