Trwa Poznański Tydzień Rodziny

Chociaż w nazwie jest słowo "Tydzień", to wydarzenie trwa przez 12 dni. Rozpoczęło się Międzynarodowym Dniem Rodziny, czyli  15 maja, a skończy w Dniu Matki, czyli 26 maja. Jego organizatorem jest Fundacja "Głos dla Życia" we współpracy z Urzędem Miasta Poznania. 

UMP 2015 - grafika artykułu
UMP 2015

Jak podkreślała na konferencji prasowej zastępca prezydenta Miasta Poznania Agnieszka Pachciarz - "Poznański Tydzień Rodziny to dobry przykład tego jak zadania Miasta można realizować z partnerem, który na co dzień zajmuję się właśnie rodziną. Inicjatyw w trakcie Tygodnia jest wiele, możemy więc trafić z ofertą do wszystkich zainteresowanych."

"Przez cały tydzień akcentujemy rodzinę. Mamy już sporo instytucji, które włączają się w nasze akcje. Niektóre prywatnej podmioty same inicjują współpracę" - podsumowywał Paweł Wosicki, prezes Fundacji "Głos dna Życia".

Organizacja obchodów Poznańskiego Tygodnia Rodziny jest konsekwencją Uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 6 listopada 2012 r. w której czytamy: "Rada Miasta Poznania uważa za zasadne stworzenie nowych rozwiązań i instrumentów wspierających realizację Programu takich, jak: (...)m.in. zorganizowanie corocznie przez Miasto Poznań Poznańskiego Tygodnia Rodziny".

W ramach Poznańskiego Tygodnia Rodziny przewidziane są różne wydarzenia rodzinne na terenie miasta Poznania min.: kino i teatr familijny, koncerty, spotkania, zajęcia, warsztaty, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz WIELKI PIKNIK z różnymi atrakcjami na MALTA SKI.

Więcej informacji na: www.poznanskitydzienrodziny.pl

W piątek 15 maja, swoją drugą kadencję zainaugurowała także Rada Rodziny Dużej.

"Celem działań powołanej przez nas Rady jest szukanie pomysłów na promowanie rodziny i zaangażowanie w kwestie prawne, ważne dla rodzin" - mówił radny Rady Miasta Poznania Marek Sternalski. 

PMX

Załączniki