Weekend w Poznaniu

Targi kosmetyków naturalnych, koncert "Winter Songs of Frank Sinatra", wystawa plakatów i spektakl dla dzieci "Słoń Tąbibombi" - to wszystko czeka na poznaniaków w ten weekend.

Targi kosmetyków naturalnych to dobra okazja do nabycia prezentu walentynkowego/fot.targinaturalbeauty.pl
Targi kosmetyków naturalnych to dobra okazja do nabycia prezentu walentynkowego/fot.targinaturalbeauty.pl

Piątek, 8 lutego

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

Organizatorzy Natural Beauty zapraszają wszystkich miłośników naturalnych produktów na targi kosmetyczne w Starym Browarze. Na miejscu obecni będą właściciele marek kosmetycznych, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z odwiedzającymi. Targi kosmetyków naturalnych to również dobra okazja do nabycia prezentu walentynkowego dla najbliższych.

Godz. 9:00-21:00, 8-9 lutego, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, wstęp wolny.

Stranger Things Party

Impreza w stylu "Stranger Things" to okazja do zabawy przy muzyce lat 80. Nie zabraknie najbardziej znanych utworów zespołów The Clash, Joy Division, The Cure czy Scorpions. Oprócz tego podczas zabawy zabrzmią soundtracki z seriali "13 powodów" oraz "The End of the F***ing World".

Godz. 20:00, Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A,

Bilety: 15-20 zł.

Zimna wojna w Kinie Rialto

Kino Rialto zaprasza na kolejne seanse "Zimnej wojny" (reż. Paweł Pawlikowski). Film nominowany jest do Oscarów w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia. Podczas seansu będą wyświetlane napisy w języku angielskim.

Godz. 16:30, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38,

Bilety: 13-20 zł.

Sobota, 9 lutego

Winter Songs of Frank Sinatra

Swingowe wersje znanych, amerykańskich piosenek świątecznych to prawdziwa uczta muzyczna. "Let it Snow", "The First Noel" czy "Jingle Bells" pozwolą przenieść się do świątecznego Nowego Jorku lat 50. Podczas tegorocznego poznańskiego koncertu zagra kwartet smyczkowy Tomasza Citaka oraz sekcja instrumentów dętych.

Godz. 17:00, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1,

Bilety: 39-109 zł.

"Kontur mojego cienia" - warsztaty

Warsztaty "Kontur mojego cienia" przeznaczone są dla osób, które chcą nauczyć się rysować i skupić na pracy z ciałem, cieniem i konturem. Spotkanie poprowadzi dr Konrad Juściński - artysta sztuk wizualnych, nauczyciel i wykładowca.

Godz: 16.00, Muzeum Narodowe w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 9, wstęp wolny.

Więcej informacji: https://www.mnp.art.pl/edukacja/mlodziez-i-dorosli/dekoder/

Sztuka: rodzaj żeński /Gra w szachy - gra w życie

"Sztuka: rodzaj żeński" to cykl spotkań, dla których inspiracją są obrazy znaczące dla kobiecej historii sztuki. W ten weekend rozmowa będzie dotyczyć dzieła Sofonisby Anguissoli pt. "Gra w szachy". Spotkanie poprowadzi dr Grażyna Bastek.

Godz. 12:00, Muzeum Narodowe w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 9, wstęp wolny.

Osiecka. Byle nie o miłości

"Osiecka. Byle nie o miłości" to kilkanaście wyśpiewanych przez Julię Rybakowską portretów kobiet: nieszczęśliwie zakochanych, zabawnie zagubionych, balansujących chybotliwie na granicy między wzniosłymi marzeniami a przaśną rzeczywistością. Autorka spektaklu jest laureatką konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Godz. 19:00, Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5,

Bilety: 35-55 zł.

Astronauci, zeppeliny i wielka płyta, czyli co kryją Winogrady

Grupa "Po Poznaniu" zaprasza na wycieczkę po Winogradach. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego na plac budowy przyjechały służby wojskowe, gdzie znaleziono czaszkę ze złotymi zębami i co robił na Winogradach jedyny polski kosmonauta. Zobaczą pozostałości po hali zeppelinów oraz szkołę, która (nie do końca legalnie) została przywieziona z Holandii.

Wycieczka odbywa się w konwencji "free walking tour" - niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Godz. 10 i 14.30, na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Do Alei. Zakończenie spaceru na ulicy Brandstaettera.

Niedziela, 10 lutego

Marcin Daniec w Poznaniu

Marcin Daniec to kabareciarz i aktor, artysta, który potrafi wcielać się w różne postaci. Na scenie umiejętnie zmienia się z małego chłopca w zagorzałego kibica sportowego, czym wywołuje uśmiech i łzy radości nawet na najbardziej kamiennych twarzach.

Godz. 16, IBB Andersia Hotel, plac Andersa 3, 61-894 Poznań

Bilety: 69-100 zł

Koncert Karnawałowy Orkiestry Miasta Poznania

Orkiestra Miasta Poznania przy MPK znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych, a w swoim dorobku posiada wiele nagród i dyplomów - także tych rangi międzynarodowej. 10 lutego  będzie kolejna okazja do posłuchania wykonań najpopularniejszych utworów z gatunku muzyki filmowej. Coroczny Koncert Karnawałowy odbędzie się w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Godz. 11 i 13:00, Ogólnokształcąca Szkoła Muzycznaj II stopnia, ul. Solna 12

Bilety: 10/20 zł, do nabycia przed koncertem.

Plakat musi śpiewać!

Z okazji 50-lecia Galerii Plakatu i Designu muzeum zorganizowało wystawę plakatów.

Wśród nich znalazły się prace zarówno wybitnych polskich grafików (m. in. Jana Lenicy, Waldemara Świerzego, Romana Cieślewicza, Jana Młodożeńca, Henryka Tomaszewskiego), jak i twórców zagranicznych (m.in. Michel Bouvet, Gunter Rambow, Alain Le Quernec, Ralph Schraivogel, Uwe Loesch). Obecnie zbiory plakatu w Poznaniu zawierają 16 300 plakatów polskich i 12 900 plakatów obcych.

Godz. 12:00-13:00, Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, Góra Przemysła 1,

Bilet w cenie wstępu do muzeum.

Spektakl "Słoń Trąbibombi"

"Słoń Trąbibombi" to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Przedstawienie inspirowane jest wierszami Jana Brzechwy i wzbogacone o brzmienie instrumentów perkusyjnych oraz muzykę tworzoną w czasie spektaklu.

Godz. 10:30, CK Zamek, ul. Św Marcin 80/82,

Bilety: 10-19 zł.

Targ Vinylowy vol 10 / FoodHall

Targ winyli to miejsce dla ludzi, którzy kochają muzykę analogową i ją kolekcjonują. W FoodHall Poznań znajdzie się ponad 7 tys. różnych tytułów muzycznych, w tym płyty jazzowe, hip-hopowe, muzyka filmowa czy klubowa.

FoodHall Poznań, Dworcowa 1, godz. 14:00-18:00, wstęp wolny.

ZK