Etteplan Poland otwiera nowe biuro R&D w Poznaniu

Międzynarodowe biuro badawczo-rozwojowe poszukuje doświadczonych inżynierów do zbudowania zespołu w Poznaniu. Etteplan, bo o nim mowa, dynamicznie się rozwija ze względu na innowacyjność oraz nieprzerwane tworzenie unikatowych produktów. Jest liderem w branży inżynierii systemów wbudowanych.

Fot. Marek Korcz
Fot. Marek Korcz

Etteplan to biuro projektowe skupione na inżynierii systemów wbudowanych. Z usług oraz rozwiązań oferowanych przez Etteplan korzystają firmy w przemyśle, telekomunikacji, medycynie, motoryzacji, AGD, branży zbrojeniowej czy automatyce budynków. Założony w 1983 roku, dziś ma biura w 8 krajach. Pierwsze polskie biuro do niedawna funkcjonowało jako Espotel we Wrocławiu.

Etteplan Poland świadczy usługi inżynieryjne i specjalizuje się w systemach embedded oraz technologii Internet of Things (IoT). Obejmuje to całą ścieżkę powstawania produktu: pomysł i pierwszą koncepcję, oprogramowanie, projektowanie elektroniki, przygotowanie testów, stworzenie prototypu, certyfikowanie i wsparcie przy produkcji.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pracy nad zróżnicowanymi projektami, eksperci Etteplanu stworzyli unikatowy proces tworzenia dokumentacji technicznej, oraz wypracowali skuteczne metody projektowania i wdrażania elektroniki, mechaniki oraz zautomatyzowanych systemów testów produkcyjnych.

Nowoczesne i wygodne biuro w Poznaniu mieści się w dobrze skomunikowanej lokalizacji, dodatkowo z widokiem na Wartę. Obecnie poznańska siedziba prowadzi rekrutację na stanowisko Embedded Software Engineer. Oddział ściśle współpracuje z biurami we Wrocławiu, Finlandii i krajami Europy Zachodniej. Do 2018 plany obejmują rozbudowanie zespołu w Poznaniu do 30 osób.

Etteplan stawia na rozwój, dlatego współpracuje z uczelniami technicznymi we Wrocławiu i takie same plany ma w Poznaniu. Cel współpracy to oferowanie pracy zdolnym studentom i absolwentom, którzy mogą rozwinąć skrzydła współpracując z firmą o światowym zasięgu i bardzo doświadczonym zespołem.

Inżynierowie, którzy są zainteresowani pracą w Etteplanie na pewno nie będą się nudzić, ponieważ zespół zajmuje się projektami w różnorodnych branżach, a zakres wykorzystywanych narzędzi i technologii jest na tyle szeroki, że inżynierowie mają dużo okazji aby stale się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Warto wspomnieć, że Etteplan jako jedna z niewielu firm tego typu daje możliwość pracy przy tworzeniu całkowicie nowych produktów i urządzeń.