Juniorki Politechniki wygrały Ogólnopolski Turniej

W dniu 28 grudnia do Nietążkowa udały się kadetki i juniorki klubu SKF Politechniki Poznańskiej, które wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Sylwestrowym, który VI raz odbył się w Nietążkowie, a jego organizatorem był UKS Śmigiel.

W pierwszym dniu zespoły w kategorii kadetek rywalizowały w fazie grupowej. Poznańska drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Woźniaka po dwóch porażkach na początku pokonała ekipę z Warszawy 2:0 i zajęła trzecie miejsce w fazie grupowej. W spotkaniu o wejście do gry w dziesiątce kadetki przegrały z Lubskiem.

Juniorki prowadzone w tym turnieju wyjątkowo przez Michała Sułkowskiego rozpoczeły znakomicie i pewnie pokonały zespół z Gubina 3:0. W kolejnej potyczce zespół juniorek pokonał po bardzo dobrym spotkaniu Piasta Głogów 3:0. Stało się wówczas jasne, że spotkanie z Jarocinem, które było ostatnim w pierwszym dniu może otworzyć drogę do walki o medal w tym turnieju. Politechniczne juniorki spisały się znakomicie i pokonały swoje rywalki wygrywając bardzo pewnie 3:0. To sprawiło, że po pierwszym dniu zawodniczki Sułkowskiego prowadziły bez straty seta w turnieju i wypracowały cztero punktową przewagę nad drugą ekipą w tabeli, a do zdobycia w drugim dniu było sześć oczek.

Drugi dzień to na początek duża poprawa w grze kadetek, które pokonały Kadrę Wojewódzką 2:0 i Warszawę również 2:0 co sprawiło, że podopieczne Zbigniewa Woźniaka przesunęły się z 12 na 10 miejsce w turnieju.

Przed południem swoje pierwsze spotkanie w drugim dniu gier rozegrały juniorki, które miały świadomość, że trzy wygrane w drugim dniu sety dają zwycięstwo w turnieju. Gra zapowiadała się jednak ciężko, bowiem w drugim dniu siatkarki z Poznania grały bez podstawowych środkowych.

Pierwszy set spotkania ze Śmiglem to pewna wygrana SKF Politechniki 25:14. W kolejnej odsłonie siatkarki ze Śmigla prowadziły 22:18, wcześniej było 4:14 dla SKF, a ostatecznie po czasie, który pomógł ekipie z Poznania siatkarki SKF Politechniki wygrały 25:23. Trzeci set spotkania długo był wyrównany. Zawodniczki ze Śmigla podjęły ostatnią próbę ataku po cenne punkty, a siatkarki z Poznania musiały grać ze świadomością, że wygrana zapewnia bezcenne złoto. 23:21 dla Śmigla czas i odwrót w spotkaniu na 23:25 i wygrana 3:0, która zapewniła siatkarkom z Poznania zwycięstwo w turnieju!

Ostatnie spotkanie w turnieju wyraźnie zmęczone juniorki w, których gronie następowało bardzo mało zmian przegrały z Kędzierzynem Koźle 1:2, ale ostatecznie nie wpłynęło to na ich miejsce w tabeli.