Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych!

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już 7 i 8 listopada była lekkoatletka odwiedzi Poznań z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.

.
Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce - Monikę Pyrek, a od tego sezonu stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Od środy do czwartku (07-08.11.) w godzinach od 8:00 do 14:45 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 93, przy ul. Umultowskiej 114, uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:

- koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,

- piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,

- rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,

- roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,

- biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,

- refleksomierza,

- przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,

- mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

W Poznaniu w zajęciach weźmie udział nawet 540 uczniów ze szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 90 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek! Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu "Sport dla Wszystkich 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Poznaniu jest Urząd Miasta Poznania.