Sukcesem organizacyjnym zakończyły się Mistrzostwa Świata

Przez ostatni tydzień Poznań był światową stolicą piłki nożnej ulicznej. W tym czasie nad poznańską Maltą zawodnicy 61 reprezentacji narodowych z 48 państw z 5 kontynentów toczyli walkę w jedenastej edycji Mistrzostw Świata Bezdomnych w piłce nożnej Homeless World Cup 2013.

.
Homeless World Cup 2013

Mistrzostwa, których organizatorem było Stowarzyszenie "Reprezentacja Polski Bezdomnych" charakteryzowały się doskonałą atmosferą. Zawodnicy biorący udział w turnieju, pomimo licznych problemów życiowych cechowali się nadzwyczajną pogodą ducha. Dobry humor zawodników przełożył się na kibiców, którzy po raz kolejny po UEFA EURO 2012 mogli poczuć magię międzynarodowej piłkarskiej imprezy.

Pod względem sportowym Mistrzostwa Homeless World Cup 2013 stały na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji mężczyzn po zaciętym i wyrównanym meczu (o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych) z reprezentacją Meksyku zwyciężyli Brazylijczycy, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się reprezentacja Meksyku. Biało - czerwoni również nie zawiedli - mężczyźni skończyli turniej na 15 miejscu, kobiety na wspaniałym 8.

Organizacja Homeless World Cup 2013 zakończyła się ogromnym sukcesem - Poznań po raz kolejny udowodnił, że potrafi przeprowadzić imprezę na światowym poziomie. Pozytywny wizerunek imprezy pomogli budować wolontariusze, którym za poświęcony czas oraz zaangażowanie pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować.

Mistrzostwa Świata Ludzi Bezdomnych Homeless World Cup 2013 pokazały nam jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport. Wszyscy zawodnicy biorący udział w tegorocznej edycji imprezy udowodnili nam, że bez względu na okoliczności można dążyć do poprawy swojej sytuacji życiowej. Za to im dziękujemy i gratulujemy.