Warsztaty StartUp IT

ul. Piotrowo 2

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz StartUp-IT zapraszają do wzięcia udziału w warsztacie : "Reklama internetowa - jak wypromować własny portal".
Warsztaty odbędą się 5 czerwca 2009 w godz. 14.00 - 19.00 w centrum wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo ul. Piotrowo 2, sala nr 11.
Program warsztatów oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na: www.startup-it.pl

Konkurs na Biznesplany

Biznesplany

Masz dobry pomysł na biznes? Weź udział w Konkursie na Biznesplany w województwie wielkopolskim i zdobądź środki na założenie firmy

Dla zwycięzców konkursu na biznesplany mamy 40 000 zł dotacji na rozpoczęcie działalności + 1126 zł × 6 miesięcy wsparcia pomostowego+ pakiet profesjonalnych szkoleń i nowatorskiego doradztwa w Szkole Milionerów.

W projekcie może wziąć udział młoda osoba do 25. roku życia, która jest zameldowana w województwie wielkopolskim i ma pomysł na biznes.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca maja!

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską

Młody rock z dachu autobusu - Red Bull Tours

Łęgi Dębińskie

Red Bull Tourbus to nowatorski projekt muzyczny, który ma na celu wypromowanie młodych polskich zespołów rockowych. Na mobilnej scenie - będącej jednocześnie dachem przerobionego autobusu - już w maju wystąpi 6 wytypowanych zespołów.

Ich koncerty będą towarzyszyć juwenaliom i odbędą się w Krakowie, Toruniu, Gdańsku oraz w Poznaniu. O tym, który z nich jest najlepszy, zadecydują studenci! Ostatnie koncerty w ramach projektu rozegrane zostaną 28 maja w Poznaniu na małej scenie juwenaliowej (Łęgi Dębińskie). Dodatkową atrakcją będą występ zespołu Muchy.

7. Program Ramowy - warsztaty

ul. Noskowskiego 10

Branżowy Punkt Kontaktowy dla IT serdecznie zaprasza na warsztaty pt. "Zagubieni w sieci dokumentów? Przekraczanie papierowych barier - dokumentacja 7. Programu Ramowego UE bez tajemnic". Szkolenie poprowadzą konsultanci Branżowego Punktu.

Warsztaty odbędą się 27.05.2009 w godz. 10.00 - 12.00 w sali numer 14 Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przy ul. Noskowskiego 10 w Poznaniu.

"Korzyści z wejścia Polski do Unii Europejskiej" - wykład otwarty Leszka Millera

ul. Kutrzeby 10

2 czerwca 2009 roku o godzinie 10.00 w sali 340 Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbędzie się wykład otwarty Leszka Millera, Prezesa Rady Ministrów w latach 2001-2004. Były Premier opowie o kulisach długiego i skomplikowanego procesu otwierającego Polsce drogę do Unii Europejskiej, korzyściach płynących z naszego członkostwa w UE, przyszłości Unii oraz zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Warsztaty grafiki komputerowej

WSKiZ

Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania oraz amerykańscy naukowcy z IUPUI zapraszają na Warsztaty grafiki komputerowej. Część wykładów będzie otwarta.

Doświadczeni amerykańscy graficy, stanowiący kadrę naukową Indiana University Purdue University Indianapolis (IUPUI) kolejny już raz poprowadzą warsztaty z zakresu grafiki komputerowej dla uczniów poznańskiej Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania oraz młodzieży szkół średnich. Część wykładów będzie otwarta - goście z IUPUI poprowadzą także 3 wykłady dla szerokiej publiczności.

Już po raz siódmy Amerykanie przyjeżdżają do Poznania szkolić młodych grafików na zaproszenie Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania. Doświadczeni fachowcy rekrutują się spośród kadry naukowej Indiana University Purdue University Indianapolis (IUPUI). Tegoroczny program jest bogatszy w porównaniu do lat ubiegłych i obejmuje nie tylko szkolenie studentów WSKiZ, ale także warsztaty skierowane do uczniów szkół średnich, a część wykładów będzie realizowana w formule otwartej dla wszystkich zainteresowanych.

Druga część warsztatów organizowana jest przy wsparciu poznańskiego Kuratorium Oświaty. Uczestnicy kursów otrzymają certyfikaty uczestnictwa, a najlepsi wyróżnienia.

W tym roku program podzielony jest na dwie części. Od 18 do 29 maja odbędą się intensywne warsztaty przeznaczone głównie dla studentów Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania, poświęcone modelowaniu trójwymiarowemu w Rhino oraz animacji z wykorzystaniem 3 ds max. Tę część poprowadzi profesor Mark Bannatyne, który jest spiritus movens tego polsko-amerykańskiego projektu.

Od 1 do 10 czerwca odbędą się 3 edycje warsztatów trwających 2 do 3 dni, skierowane do młodzieży kierunkowych szkół średnich. Poprowadzą je profesor Kevin Marshall oraz profesor Daniel Baldwin. Pula miejsc na warsztaty wynosi 60 osób.

W piątki - i 29 maja oraz 5 czerwca br. odbędą się do Auli WSKiZ na wykłady otwarte, które poprowadzą naukowcy z IUPIU
29.05 -Współczesne trendy w ilustracji amerykańskiej - wykład przybliży najnowsze trendy w amerykańskiej ilustracji komputerowej i jej zastosowania w dziedzinach reklamy i marketingu.
05.06 - Grafika Komputerowa 3D - wykład ukaże metody nauczania grafiki komputerowej na amerykańskich uniwersytetach

Wybory do Parlamentu Europejskiego - debata

ul. Kutrzeby 10

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Studencka Rada Miasta organizuje debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Debata odbędzie się w 27 maja 2009 roku o godzinie 12.00 w sali 004.
Do debaty zaproszeni zostali: Sidonia Jędrzejewska (PO), Sylwia Pusz (SdPL), Andrzej Aumiller (Samoobrona), Grzegorz Grocki (UPR), Andrzej Grzyb (PSL), Marek Siwiec (SLD) oraz Konrad Szymański (PiS).
Przed debatą odbędzie się festyn europejski, na którym poszczególne partie zaprezentują swoje programy wyborcze.

Wykład otwarty Janusza Korwina-Mikke

ul. Kutrzeby 10

Janusz Korwin-Mikke wygłosi w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa wykład otwarty pt. "Co tak naprawdę dzieje się w Polsce i Europie". Spotkanie z politykiem i publicystą odbędzie się 23 maja o godz. 12.00, w WSNHiD w sali 202.

Perspektywy współpracy nauki z biznesem w Wielkopolsce - konferencja

ul. Rubież 46

22 maja 2009 r. (piątek), w godz. 1200-1800 na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Rubież 46 w budynku C (InQbator), wejście 4 sala 56 odbędzie się konferencja pt."Perspektywy współpracy nauki z biznesem w Wielkopolsce".

Podczas konferencji odbędą się prelekcje dotyczące komercjalizacji nauki, źródeł pozyskiwania funduszy strukturalnych, czy marketingowych aspektów innowacyjnych usług.

Democamp - targi StartUp'ów

MTP

Po raz drugi w Poznaniu odbędą się targi StartUp'ów "Democamp". To impreza, na której młode firmy internetowe mogą zaprezentować swoje plany i osiągnięcia potencjalnym inwestorom.

W tym roku targi Democamp odbędą się 23 i 24 maja 2009 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez dwa dni prezentować się będzie kilkanaście internetowych StartUp'ów. Democamp będzie też okazją do poznania innych, mniejszych firm i portali, które nie zostały zakwalifikowane do głównej prezentacji.

Własność intelektualna dla przedsiębiorczości akademickiej

ul. Kutrzeby 10

Fundacja Rozwoju Regionów ProRegio organizuje w dniu 25 maja 2009 (godz. 10.00 - 15.00) w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa warsztaty pt.: "Własność intelektualna dla przedsiębiorczości akademickiej".

W trakcie warsztatów zostaną omówione najważniejsze aspekty związane z własnością intelektualną i jej ochroną w kontekście przedsiębiorczości.

Do udziału w warsztatach zapraszamy:
pracowników jednostek naukowych, pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych uczelni, doktorantów, studentów, absolwentów.

III Mistrzostwa Polski Archeologów w piłce nożnej - ArcheoCup 2009

Hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Dojazd 7

W dniach 23 i 24 maja 2009, w Poznaniu, w duchu hasła: "Poznań stawia na sport", odbędą się III Międzyuczelniane Mistrzostwa Polski Archeologów w piłce nożnej ArcheoCup 2009. W tym roku gospodarzami mistrzostw jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tym wydarzeniem uczestnicy turnieju uczczą jubileusz 90. rocznicy założenia poznańskiej Alma Mater. Poprzednie edycje piłkarskich Mistrzostw Polski Archeologów odbyły się: w Warszawie (2007 r.) i Gdańsku (2008).

Program mistrzostw:

23 maja (sobota)
9.00 - otwarcie ArcheoCup
9.30 - 18.00 eliminacje

24 maja (niedziela)
9.30-14.30 finały
14.30 rozdanie nagród i oficjalne zakończenie Mistrzostw ArcheoCuo.

Dzień Sportu UEP

al. Niepodległości 10

Sztafeta z okazji 100-lecia AZS z udziałem Prezydenta Frankiewicza, pokazy i konkurencje sportowe na korytarzach i dziedzińcu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz uroczysta gala "Sportowiec UEP Roku 2008" stanowić będą główne punkty programowe Dnia Sportu UEP, który odbędzie się 18 maja 2009r. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Tego dnia w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz przylegającym do niego parku będzie można zagrać w piłkarzyki, unihokeja, darta, siatkówkę, golfa, bule, zośkę czy też rozegrać partię tenisa stołowego. Ustawiona zostanie również ściana wspinaczkowa i sprzęty do ćwiczeń na siłowni. W parku rozegrany zostanie mecz lacrosse oraz wyścig w workach. Organizatorzy przygotowali również szereg nowatorskich konkurencji: przeciąganie "pierwszego auta absolwenta", rzut indeksem oraz wyjątkowo zejść poniżej swojej średnie biorąc udział w limbo. Równolegle odbędą się pokazy sportowe m.in. karate, tańca, capoiery oraz szachów z zamkniętymi oczami.

Z okazji 100 lecie AZS odbędzie się wielkopolski odcinek Sztafety przez Polskę nad którym patronat objął Prezydent Ryszard Grobelny. Sztafeta startuje o godz. 11.30 z mostu Św. Rocha, a kończy swój bieg przy Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (ul. Powstańców Wlkp.). Bieg poprowadzi Prezydent Frankiewicz.

O godz. 15.00 w auli UEP odbędzie się gala "Sportowiec UEP Roku 2008".

"Po co żyjemy?" - Wojciech Eichelberger w rozmowie z Jackiem Żakowskim

ul. Kutrzeby 10

Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta, pisarz i buddysta będzie gościem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Spotkanie inaugurujące cykl rozmów z najwybitniejszymi polskimi psychologami, filozofami, etykami i duchownymi różnych wyznań pod wspólnym tytułem "Po co żyjemy?" odbędzie się 21 maja 2009 r. o godz. 17.00 w sali 004.
Rozmowy z gośćmi cyklu poprowadzi Jacek Żakowski znany dziennikarz i publicysta.

Spotkanie z Martinem Pollackiem

ul. Wieniawskiego 1

Austriacki Ośrodek Kultury UAM zaprasza na spotkanie do Auli Jana Lubrańskiego w dniu 12.V.2009 o godz. 18.00 z Martinem Pollackiem, tłumaczem, eseistą, publicystą (do 1998 r. korespondent tygodnika Der Spiegel w Warszawie).
Spotkanie poprowadzi poznański germanista i znawca literatury austriackiej, prof. Stefan H.Kaszyński.
Miejsce spotkania: Aula Jana Lubrańskiego (Mała Aula UAM), ul.Wieniawskiego 1.
Spotkanie w języku polskim.

Martin Pollack - austriacki tłumacz, eseista i publicysta, jest dobrze znany polskim czytelnikom z książek Po Galicji. O Chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach. Imaginacyjna podroż po Galicji Wschodniej i Bukowinie czyli wyprawa w świat którego nie ma (Olsztyn 2000), Ojcobójca. Przypadek Filipa Halsmanna (Wyd. Czarne, Wołowiec 2005 ) oraz Śmierć w bunkrze. Opowieść o moim ojcu (Wyd. Czarne, Wołowiec 2006), za która otrzymał Literacka Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS 2007.

Dziennikarz przedstawi swoją najnowsza książkę Dlaczego rozstrzelali Stanisławów (Wyd. Czarne, Wołowiec 2009)

Dzień kultury wietnamskiej

Ogród Botaniczny, ul. Dąbrowskiego

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zaprasza do wzięcia udziału w "Dniu kultury wietnamskiej". Impreza odbędzie się 16 maja o godzinie 11:30 w Ogrodzie Botanicznym UAM odbędzie się "Dzień kultury wietnamskiej" organizowany w ramach dni kultur oraz z okazji pięciolecia istnienia filologii wietnamsko-tajskiej na naszym Uniwersytecie.

W programie:
kultura Wietnamu w pigułce
przedstawienia legend wietnamskich
opowieści studentów
wystawa fotograficzna
wykłady

spin off spin out

ul. Powstańców wlkp 2 64-200 wolsztyn

Jesteś studentem ostatnich lat studiów, doktorantem lub pracownikiem naukowym? Masz ciekawy pomysł na wykorzystanie zdobytej na uczelni wiedzy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Zgłoś się do nas! Na bezpłatnym szkoleniu pokażemy Ci, jak we współpracy z Twoją uczelnią stworzyć niepowtarzalną firmę,

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz na stronie www.spinoff-wielkopolskie.pl, w biurze Projektu przy ulicy Rataje 164 lub pod numerem telefonu + 56/ 657-00-88 Pani Wosiek, tel. +48 781-195-937,

3 dni zNLP

ul. Powstańców wlkp 2 64-200 wolsztyn

W dniach 19.05-21.05. odbędzie się w Poznaniu cykl szkoleń z NLP

Plan szkolenia:

19.05. godz. 13.00-17.00.:"Misja i strategia życia i biznesu"- prowadzący: Michał Jankowiak

20.05. godz. 13.00-17.00 :"Wprowadzenie do LP" - prowadzący: Michał Pasterski

21.05 godz. 13.00-17.00:" Sprzedaż_gorąca randka, czy elegancka przyjaźń" - prowadzący: Aleksander Sienkiewicz

Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!!! informacje i zapisy pod adresem: t.alejski@sfbcc.org.pl

Warsztaty tańca kreatywnego "Symbole w tańcu - Symbole w ciele"

Poznań, ul. Rycerska

Taniec może być drogą do odkrywania i wyrażania siebie. Tańcząc, nie tylko wprawiamy w ruch ciało, ale "opowiadamy" również nasze "poruszenia duszy". W czasie warsztatów sięgniemy do dawnych form tańca, które są skarbnicą zapomnianych symboli związanych z ludzkim losem. Będziemy też odnajdywać symbole w indywidualnym stylu ruchu, w tańcu wyrażającym siebie i tworzonym dla siebie. W krokach i gestach tradycyjnych tańców zapisane są znaczenia pochodzące z mądrości naszych przodków. W tańcu, który rodzi się w świecie naszej wyobraźni możemy szukać odpowiedzi na ważne pytania. Tańcząc, możemy powracać do korzeni naszej cywilizacji, kiedy ludzie spotykali się w tańcu, by przeżywać razem ważne chwile życia. Odbudowujemy pomost między naszą cielesnością i sferą ducha. W spotkaniu zaproponowane zostaną metody pracy bazujące na tańcach w kręgu różnych narodów, improwizacji tańca, psychologii archetypów i treningu odczuwania ciała. Warsztaty stanowią propozycję treningu rozwoju osobistego rozwoju przez sztukę.

Prowadzi: BARBARA KOWALEWSKA muzykolog i muzykotrerapeuta, absolwentka Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen, dyplomowany instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała, dyplomowany trener grup i konsultant zarządzania, absolwentka Podyplomowego Studium Pomocy Psychologicznej na UAM w Poznaniu, prowadzi autorskie warsztaty i szkolenia oparte na metodach muzykoterapii i choreoterapii. 16 maja, sobota, 10.00-18.00.

Studia podyplomowe MAE-CFP - rekrutacja

ul. Powstańców Wielkopolskich 16

Centrum Francusko-Polskich studiów w zakresie Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Rennes 1 we Francji zapraszają na spotkanie informacyjne o programie:
"Master Administration Des Entreprises".

Spotkanie odbędzie się 18 maja o godz. 17.00 w sali 03 Collegium Altum UEP.

Zgłoszenia uczestnictwa w studiach przyjmowane są do 22.05.2009
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 05-07.06.2009

MASTER ADMINISTRATION DES ENTREPRISES (MAE)
specjalność: Biznes europejski

Cele i zadania:
Celem programu jest przekazanie słuchaczom wiedzy w zakresie zarządzania, w kontekście współpracy europejskiej. Ma to ułatwić zdobycie wysokich stanowisk w szeroko pojętej administracji biznesu.

Program realizowany jest we współpracy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rennes 1, reprezentowanego przez Instytut Zarządzania zaliczany do najlepszych tego rodzaju instytucji we Francji. Wsparcia w realizacji programu udzielają też: Izby Przemysłowo-Handlowe z Rennes i Poznania, Stowarzyszenie Ille&Vilaine-Pologne oraz Stowarzyszenie "France-Pologne pour l'Europe".