Galeria Tranzyt

2011-09-10 ( sobota ) – 2011-09-30 ( piątek )
Poznań

10 września 2011 roku ruszyła ostatnia edycja wystaw młodych twórców w ramach projektu "Galeria Tranzyt". Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Tranzyt wspierana przez grupę Mad&Mad. GALERIA TRANZYT to akcja skierowana przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu poznańskiego. Głównym celem jest promocja młodych talentów oraz zaangażowanie młodzieży w życie kulturalne miasta.

Prace młodzieży prezentowane będą do 30 września 2011 roku w trzech zewnętrznych gablotach ogłoszeniowo-informacyjnych (ul. Św. Marcin, ul.Ratajczaka), które docelowo zostały przekształcone w galerie sztuki. Wybierając tę formę wystawienniczą, organizatorzy akcji chcieli zabrać głos w debacie nad miejscem i rolą sztuki w przestrzeni publicznej, przyczynić się do zwiększenia udziału mieszkańców w życiu kulturalnym miasta oraz przywrócić do krajobrazu miejskiego opuszczone i zniszczone gabloty ogłoszeniowe.

Prace prezentowane w "Galerii Tranzyt" są autorstwa młodych twórców - uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu poznańskiego. Ekspozycje zmieniane są co miesiąc, a jedna zewnętrzna gablota ogłoszeniowa jest poświęcona twórczości jednego artysty.

Galeria Tranzyt

10 września 2011- 30 września 2011 roku

Galeria Tranzyt, ul. Ratajczaka 31

Patryk Piotr Antoniak "Lines Almost Black"

Galeria Tranzyt, ul. Św. Marcin 25

Jolanta Antonina Nowaczyk "Bez tytułu"

Galeria Tranzyt, ul. Św. Marcin 35

Praca zbiorowa na podstawie fotografii Joanny Tomowiak