x

Rodzinne warsztaty z jesienną nudą

2017-11-18 ( sobota )
11:00-13:00
Galeria Miejska Arsenał; Stary Rynek 11

Warsztaty dla dzieci w wieku 5 - 10 lat wraz z opiekunami  

      Zdaniem prowadzącej, artystki Magdaleny Starskiej, najważniejszą kwestią naszych czasów jest nuda - cicha, niema, głęboko zakorzeniona w nas ludzka funkcja. Nuda jest jej zdaniem nieużywaną umiejętnością porozumiewania się, nie tyle za pomocą słów co wspólnego doświadczania.

     "Zapraszam rodziny do spędzenia czasu z nudą, z najlepszą koleżanką Nudą. Nie będą to warsztaty robienia czegoś konkretnego. Nie będą to warsztaty, na których ktoś wam powie jak zdobyć kolejną umiejętność, jak zająć czymś czas. Zapraszam do spędzenia czasu z Nudą. Taką piękną jesienną Nudą. Nie musicie przychodzić nastawieni na coś, z energią na coś. Ta Nuda mam nadzieję, że wymęczy nas na tyle że pojawi się płynięcie czasu. Zapraszam Was na warsztaty bez specjalnych atrakcji, zapraszam Was do Nas, do Was. A jeśli jednak zdecydujecie się zostać w domu i nie przyjść na warsztaty rodzinne z Nudą to może uda wam się ponudzić w domu. Serdecznie jednak zapraszam, bo z nudą zawsze raźniej w grupie. Jedyne o co proszę to żebyście przynieśli, jeśli zdecydujecie się zaryzykować Wasz czas, jakąś część Waszej codzienności... tą część, którą nazywacie sobie w duchu nudą. Chwyćcie w domu przedmiot, z którym się nudzicie. Może podchwycimy Wasz styl nudzenia się i ponudzimy się razem. Jestem bardzo ciekawa i nie wyobrażam sobie nic lepszego czym moglibyśmy się ze sobą podzielić na jesień." - M. Starska

O prowadzącej:

Magdalena Starska - Artystka wizualna i performance, autorka rysunków i instalacji. Ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku dyplom z wyróżnieniem u prof. Kozłowskiego i prof. Ficnera. Na przełomie 2007/2008 odbyła półroczną podróż nastawioną na badanie kultury Ameryki Południowej. Od 2007 roku członkini grupy Penerstwo (artystyczna grupa absolwentów poznańskiej ASP, do której obok artystki należą: Piotr Bosacki, Wojciech Bąkowski, Konrad Smoleński, Radosław Szlaga, Tomasz Mróz oraz Iza Tarasiewicz). Debiutowała w 2005 roku wystawą "Uwaga! Schody" w poznańskiej Galerii Pies. Związana jest z warszawską Galerią Stereo. Poza galeriami w Polsce jej prace pokazywano również m.in. we Włoszech i w Czechach. Otrzymała Stypendium Młoda Polska oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie studentka studiów doktoranckich i pracowniczka merytoryczna Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wstęp wolny!

Informacje / zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl;  tel.: 61 852 9501 

opr.sw