Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Scena czytana: Marylka i mama z kałuży

2019-01-14 ( poniedziałek )
11:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Wiek uczestników: od 6 lat

"Marylka i mama z kałuży"
cykl: SCENA CZYTANA
Marylka jest sierotą wychowywaną przez surową ciotkę Bertę. Zamiast realizować swoją pasję, jaką jest malarstwo, spędza wolny czas na nudnych kursach ekonomii. W dniu swoich szóstych urodzin dziewczynka wpada do kałuży, która okazuje się portalem do świata wiedźmików. Tam poznaje mądrego Kreta, Gąsienicę i Franka.

Od nich dowiaduje się, że sama jest małą wiedźmą, a także poznaje historię własnego pochodzenia. Okazuje się, że ciotka Berta i mama Marylki, Fikuśna Wanda, zakochały się w tym samym wiedźmiku. Aleksander Wspaniały wybrał jednak Wandę, co rozwścieczyło Bertę do tego stopnia, że wiedźma porwała malutką siostrzenicę i uciekła z nią do świata ludzi. Poszukiwania córki poprowadziły zrozpaczonego ojca na drugą stronę kałuży, gdzie tragicznie zginął. Na wieść o tym Wanda przepadła bez wieści.

Teraz Marylka wspólnie z Frankiem postanowili udać się na jej poszukiwania...

Twórcy:
Tekst: Magdalena Mrozińska
Wykonanie: m. in. Ania LANGNER, Michał Grudziński, Artur Romański, Katarzyna Romańska

Cykl spotkań pod nazwą SCENA CZYTANA zaprasza do zapoznawania się z najnowszymi sztukami teatralnymi w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nietolerancji, ale także miłości, przyjaźni, lojalności i in. Teksty pochodzą z zeszytów Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.
Po każdej prezentacji tekstu odbywa się dyskusja, podczas której widzowie mogą debatować nad usłyszanem właśnie tekstem.

  • Czas trwania: 60 min. + dyskusja
  • Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun)
  • Bilety w cenie 5 zł (2,50 zł z KRD)

_
opr.LT

Bilety dostępne w: