Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Wojskowe wyzwanie

2019-07-27 ( sobota )
10:00-19:00
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 86/90

Zastanawiasz się nad wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego, ale wahasz się, czy podołasz tej służbie? Chcesz sprawdzić swoją kondycję i przekonać się, jak wyglądają ćwiczenia żołnierzy, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję? Jeśli tak, to ta propozycja jest skrojona właśnie dla Ciebie!

W te wakacje Ministerstwo Obrony Narodowej, w ramach kolejnego etapu kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. Dzięki temu powstała niepowtarzalna możliwość wzięcia udziału w jednodniowych ćwiczeniach organizowanych 27 lipca, w godz. 10.00- 19.00, w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będzie można poczuć dreszczyk rywalizacji w biegach zespołowych, ćwiczyć czytanie map, rzut granatem oraz celowanie i strzelanie z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych. Poznać podstawy musztry wojskowej i sprzęt wojskowy, a także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Będzie też możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu, którzy przedstawią pełen wachlarz oferty, wskażą najlepszą, dla każdego indywidualnie, ścieżkę związania się z mundurem i odpowiedzą na nurtujące pytania dotyczące służby wojskowej.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach cswlpoznan@ron.mil.pl do 24 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe warunki udziału oraz kwestie organizacyjne na stronie http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/1_954.html