Wszystkie kursy linii nr 64 zostały przedłużone do ulicy Puszkina, autobusy linii 614 i 690 zmienią trasy w Luboniu, Od 1 lutego korekcie ulegają również godziny odjazdów linii nr 312, 321, 323, 341, 342, 348 i 398, co powinno wpłynąć na poprawę punktualności, zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego.

- Nie ma takiej ceny, którą można by zapłacić za tysiącletnie relikty historii. Nie ma takiej ceny, którą można by zapłacić za trud archeologów, by tę historię wydobyć - mówiła prof. Marzena Szmyt, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, podczas prezentacji nowej publikacji Muzeum - "Pamięć w dębie zachowana".

W sobotę (30 stycznia) zostanie zamknięty odcinek chodnika po południowo-wschodniej części skrzyżowania Dąbrowskiego i Przybyszewskiego (na narożniku ulic Przybyszewskiego-Dąbrowskiego). Piesi nie będą mogli korzystać ze znajdującego się tam przejścia.

Ponad setka dzieci z poznańskiej Wildy spędziła ferie z Poznańską Akademią Rozwoju. W ramach projektu "Euroweek" trenowali Aikido, pisali piosenkę z wokalistą zespołu Myslovitz i uczyli się mówić po francusku. Projekt był dofinansowany przez Wydział Oświaty poznańskiego Urzędu Miasta.

4,5 mld zł i ponad 30 tys. mieszkań w całym kraju - taki ma być efekt nowego programu kredytowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Z oferty zamierza także skorzystać Poznań. W stolicy Wielkopolski odbyła się konferencja regionalna poświęcona ofercie banku dla budownictwa mieszkaniowego w ramach programów rządowych i działalności własnej.

To będzie weekend w rozmiarze S - najmłodsi mają swoje święto: Small Size Days. A dla starszych? Polowanie na arie z porucznikiem Borewiczem, wyprawa za kulisy ze Zdrojowym Teatrem Animacji lub zgłębianie poezji Rimbauda przy pomocy Trzaski, Budzyńskiego i Jacaszka.

Krótsza trasa główna, ale więcej tras bocznych i dodatkowych ścieżek zwiedzania. Mniej opowieści o królach i cesarzach, a więcej o życiu i działaniach zwykłych mieszkańców. - Najwyższy czas na redefinicję Traktu Królewsko-Cesarskiego - uważa Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Wymarzone mieszkanie poznaniaka to 3 lub 4 pokoje z balkonem i piwnicą oraz miejscem parkingowym. Jednak 60 procent osób zamieniłoby takie lokum na dom jednorodzinny na peryferiach. Tak wynika z diagnozy potrzeb mieszkaniowych mieszkańców stolicy Wielkopolski, przeprowadzonej na potrzeby powstającej polityki mieszkaniowej Poznania.

- Mamy dobre podstawy, a teraz także bardzo dobre narzędzie, które precyzyjnie określa, co powinniśmy zrobić w ciągu kilku najbliższych lat - powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Maciej Wudarski miał na myśli certyfikat jakości, który otrzymał, a który jest efektem przeprowadzonego w Poznaniu audytu polityki rowerowej BYPAD.

Poznańskie Inwestycje Miejskie przypominają, że w związku z budową wiaduktu wlotowego do Poznania nad ulicami Chartowo - Żegrze, 29 stycznia wyłączony zostanie ruch samochodowy na północnej jezdni, w kierunku ronda Żegrze, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Bobrzańskiej. Przywrócony zostanie natomiast ruch na południowej jezdni, w kierunku ul. abp. A. Baraniaka, na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej.

Ożywienie podwórek na Świętym Marcinie, Muzeum Komunikacji na Madalinie, lokale w rejonie Dolnej Wildy na działalność społeczno-kulturalną czy miejsca do bezpiecznego grillowania nad Wartą - to jedne z wielu działań, których realizacją zajmie się w tym roku Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Poznaniacy zyskają szereg przestrzeni, w których będą mogli spędzać swój wolny czas.

Pierwszy Kopiec Wolności został usypany przez poznaniaków, by upamiętnić zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Został uroczyście otwarty 3 maja 1919 roku. W czasie okupacji kopiec został zniszczony i do jego odbudowy przystąpiono dopiero w latach 90. XX wieku. Nie ukończono jej wówczas. Czy uda się tym razem?

Afisz kulturalny ponownie poszerza swój zasięg. Teraz będzie go można znaleźć już nie tylko na tablicach w centrum Poznania, ale także w miesięczniku IKS. Pierwszy wspólny numer ukaże się w lutym.

Centrum Kultury Zamek zaprezentował dzisiaj plan działań na 2016 rok. Harmonogram wydarzeń obejmujących spektakle teatralne, wystawy, koncerty, debaty i wiele innych atrakcji, przeznaczony jest dla osób, które szukają dużej dawki kultury i wytchnienia od codzienności.

Na piątkowym spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, przedstawiciele społeczności arabskiej zwrócili się do Arkadiusza Stasicy, zastępcy prezydenta Poznania z prośbą o udostępnienie lokalu. Miałby on być przeznaczony na spotkania, podczas których członkowie wspólnoty mogliby się wymieniać doświadczeniami czy radami oraz kultywować swoje tradycje. Prezydent obiecał pomoc.

Jak Poznań może sprostać wyzwaniom przyszłości? Jak wygodnie przemieszczać się po mieście? Co zrobić żeby miasto było estetyczne i czyste? Jak zapewnić dostęp do kultury? - na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć poznaniacy podczas warsztatów, które odbędą się 1 i 2 lutego w budynku Concordia Design. Punktem wyjścia będą problemy zdefiniowane już przez uczestników styczniowych warsztatów.

Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie koncepcji drogi rowerowej w pasie drogowym ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Skubiszewskiego do skrzyżowania z ulicami Bukowską i Roosevelta oraz połączenia z okolicznymi obszarami. Gdy tylko będzie gotowa, ZDM opublikuje ją na stronie, by mogli się z nią zapoznać mieszkańcy Poznania - i wyrazić swoją opinię.

Masz pomysł i wizję własnej firmy, ale nie wiesz, skąd wziąć środki na start? Z pomocą przychodzi Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu.  Właśnie trwa nabór wniosków o przyznanie jednorazowych dotacji na podjęcie działalności gospodarczej w ramach posiadanych przez Urząd środków z Funduszu Pracy oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Staszek, Jaś, a może Leon? Jakie imię wybrać? Co jeśli na świat ma przyjść dziewczynka? W tym trudnym wyborze być może pomocna okaże się lista imion najczęściej nadawanych w Poznaniu. W minionym roku prym wśród imion dla dziewczynek wiodła Zofia, natomiast najpopularniejszym imieniem dla chłopców był Franciszek.

Do roku 2014 Miasto planowało kompleksową przebudowę ciągu ul. Królowej Jadwigi. Poznańskie Inwestycje Miejskie miały wykonać koncepcję, a następnie - zadanie projektowe. Po krytyce społecznej, przypomnijmy - założenia nakładały na projektantów obowiązek analizy zasadności budowy przejść podziemnych -  oraz po szczegółowej analizie wszystkich projektów transportowych, które miałyby być dofinansowane ze środków unijnych, projekt został wycofany z budżetu Miasta.

Gdy stopnieje śnieg i puści mróz, na poznańskich ulicach pojawia się coraz więcej dziur. Zamiast je omijać - warto zgłosić fakt ich istnienia do Zarządu Dróg Miejskich, i to bez względu na porę roku. Bo akcja usuwania ubytków w jezdni trwa na poznańskich ulicach cały rok.

Na 9. PKO Poznań Półmaraton zapisało się już ponad 10 tysięcy uczestników. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, muszą się spieszyć. Limit zgłoszeń wyznaczono na 13 tysięcy osób, a chętnych do wspólnego biegu przybywa z każdym dniem!

Posiadacze domów, spółdzielnie mieszkaniowe, TBS-y, przedsiębiorcy - wszyscy mogą się starać o dofinansowanie termomodernizacji i efektywności energetycznej swoich budynków w Krajowych i Regionalnych Programach Operacyjnych. Spotkanie szkoleniowe już 4 lutego.

Liczba wyników na stronie
30