Bez chemii na drodze

Zbliżające się Święto Zmarłych z pewnością charakteryzować się będzie nasileniem zjawiska jazdy "na podwójnym gazie". Tym istotniejsze jest prowadzenie kampanii profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych zwiększających wiedzę społeczeństwa na temat nadużywania alkoholu innych środków zmieniających świadomość. Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Bez chemi na drodze".

na żółtym tle znak przedstawiający sygnalizację świetlną, w której zamiast lampy w kolorze czerwonym jest tabletka w kolorze czerwonym. Grafika zawiera napis Bez chemii na drodze. - grafika artykułu
.

Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych stanowi poważny problem społeczny i niesie ze sobą bardzo dotkliwe, tragiczne skutki.  Szczególnie uwidacznia się to w okresach wzmożonego ruchu drogowego związanego np. z okresami świątecznymi.

Kampania "Bez chemii na drodze" służy informowaniu m. in. o prawnych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu i innych środków niedozwolonych, a także o czynnikach ryzyka czy o statystykach policyjnych, pokazujących z jak wielkim problemem mamy do czynienia.

Więcej informacji na temat samej kampanii można uzyskać pod adresem:  https://bezchemiinadrodze.pl Znajdziecie tam Państwo m. in. artykuły, wypowiedzi ekspertów, wyniki badań czy materiały multimedialne.

sieci społecznościowe