Bezpłatne badania dla Poznaniaków

W najbliższą środę i sobotę mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych, które przygotował dla nich Urząd Miasta wraz z partnerami.

.
.

W ramach Lata na Targach w każdą środę funkcjonuje strefa zdrowia. Oprócz bezpłatnych badań, organizatorzy przygotowali również bogatą ofertę porad i konsultacji specjalistów, a także działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym dla mieszkańców chcących zadbać o swoje zdrowie podczas letnich wakacji. W przygotowanej strefie każdy znajdzie coś dla siebie - od najmłodszych do najstarszych. Prowadzone będą zajęcia i warsztaty zachęcające do nauki np. pierwszej pomocy lub też warsztatów plastycznych. Zaplanowano różne atrakcje i konkursy z nagrodami. Przestrzeń na Targach daje swobodę wyboru aktywności odpowiadającej naszym potrzebom, ale również zachęca do zapoznania się z propozycjami zdrowotnymi.

Osoby chętne zapraszamy do odwiedzenia pawilonu nr 1 na Targach (wejście od strony ul. Głogowskiej), a szczegółowy wykaz wydarzeń zaplanowanych na 17 lipca znajduje się w załączniku.

- Poznań stawia na profilaktykę. W ramach różnych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miejskiej staramy się tworzyć strefy zdrowia dla mieszkańców. Pragniemy, aby nie tylko miło spędzali czas, ale również korzystali z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych. Wiele badań można dziś zorganizować w mobilnych gabinetach i namiotach, które są obecne na naszych wydarzeniach. Zachęcam Poznanianki i Poznaniaków do korzystania z badań -zwłaszcza profilaktycznych, gdyż badając się regularnie możemy uniknąć wielu chorób -

mówi Joanna Olenderek- zastępca dyrektora Wydziału zdrowia i Spraw Społecznych.

W sobotę tj. 20 lipca na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Piątkowskiej 89/101 odbędzie się Biała Sobota. Białe Soboty to wydarzenia, które Miasto Poznań organizuje w różnej przestrzeni miejskiej. Miejsca, w których odbywają się akcje, zamieniają się wówczas w gabinety porad lekarskich i zdrowotnych. Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie zdrowia poprzez łatwy dostęp do specjalistów i konsultacji oraz wykonywanie wielu badań profilaktycznych, bezpłatnych dla Poznanianek i Poznaniaków.

W załączeniu zaproszenie oraz szczegółowy wykaz badań i konsultacji zaplanowanych na ten dzień.

Załączniki