Poznański TARG DOBRA ruszy w sobotę

Już w najbliższą sobotę - 14 września, wystartuje I Poznański Targ Dobra. Poznańskie organizacje pozarządowe zagoszczą w centrum Miasta, by pokazać swój dorobek. Prezentacji towarzyszyła będzie promocja podmiotów związanych z ekonomią społeczną. Inicjatywa ma przybliżyć poznaniakom aktywność lokalnych ngo'sów.

.
.

"Poznański Targ Dobra"  to doskonała okazja, by poznać lokalnych społeczników, wolontariuszy i inne osoby zaangażowane w działania na rzecz miasta i mieszkańców. Wzdłuż ulicy Święty Marcin wystawią się 52 organizacje pozarządowe, w tym 20 podmiotów ekonomii społecznej. Nazwa wydarzenia nawiązuje do wyjątkowo popularnych w Poznaniu ryneczków i targowisk, a także do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które stanowią wizytówkę naszego miasta. Targi i wymiana dóbr kojarzy się z czymś komercyjnym - z produktami i usługami mającymi określoną wartość. Targ Dobra ma podkreślać z jednej strony faktyczną -  policzalną - wartość pracy, którą wykonują organizacje pozarządowe, a z drugiej strony ukazywać tę wartość dodaną, którą jest czynienie dobra na rzecz innych. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawców na Świętym Marcinie (między ul. Ratajczaka a Kantaka) 14 września w godzinach 10:00 - 16:00. W tym czasie odbywać się będą różnorakie pokazy, warsztaty i spotkania. W specjalnie wyodrębnionej strefie ekoNGO będzie można zaczerpnąć inspirację do bardziej ekologicznego stylu życia.

Dla najmłodszych Fundacja Niwa stworzy strefę dziecka, w której będzie można wyrazić się artystycznie, wziąć udział w miniolimpiadzie sportowej, uczestniczyć w pokazach naukowych oraz muzycznych, a także stworzyć własnego slima. Zapraszamy serdecznie! Wymieniajmy się dobrem, nie tylko dobrami!

Załączniki