Tadeusz Michalik z kwalifikacją olimpijską do Tokio

V miejsce i kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich, Tokio 2020 wywalczył zawodnik KS Sobieski Poznań Tadeusz Michalik podczas Mistrzostw Świata Seniorów w zapasach (styl klasyczny).

. - grafika artykułu
Tadeusz Michalik, zdj. KS Sobieski Poznań

W stolicy Kazachstanu - Nur-Sułtanie walcząc po raz pierwszy w kategorii 97 kg poznański zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze pokonując w drodze po kwalifikację Olimpijską kolejno zawodnika z Korei i reprezentanta Szwecji: Tadeusz Michalik vs Seyeol Lee (KOR) 3:0 i Tadeusz Michalik vs Pontus Johan Lund (SWE) 9:1.

Niestety w 1/4 finału musiał uznać wyższość wywodzącego się z Rosji mistrza świata Musa Evloeva przegrywając 9:0. W kolejnym starciu otwierającym mu możliwość walki o III miejsce pokonał zawodnika z Uzbekistanu 4:3 - Tadeusz Michalik vs Jahongir Turdiev 4:3.

Te walki pozwoliły mu uzyskać kwalifikację do IO Tokio 2020. W rozgrywkach finałowych Michalik uległ reprezentantowi Serbii 9:1 zajmując ostatecznie bardzo dobre V miejsce.