UROCZYSTE OTWARCIE AUTOSTRADOWEJ OBWODNICY POZNANIA

Jutro, 12 września, w samo południe rozpocznie się uroczystość otwarcia autostradowej obwodnicy Poznania z udziałem wielu zaproszonych gości, na czele z premierem RP Leszkiem Millerem. Władze Poznania reprezentować będą zastępcy prezydenta Tomasz Kayser i Mirosław Kruszyński.

czytaj więcej
JUBILEUSZ WSPÓŁPRACY Z BRETANIĄ
 

JUBILEUSZ WSPÓŁPRACY Z BRETANIĄ

Dom Bretanii w Poznaniu obchodzi 10 - lecie istnienia. W związku z jubileuszem od 4 do 7 września będzie przebywać w Poznaniu 36 osobowa oficjalna delegacja z regionu Bretanii, z departamentu Ille - et - Vilaine, której przewodniczy Przewodniczący Rady Generalnej regionu - p. Marie - Joseph Bissonnier.

czytaj więcej
 

POZNAŃSKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznaniaków i gości w niedzielę, 7 września, na "Święto Plonów". Poznańskie dożynki odbędą się na terenie Wielkopolskiej Giełdy Rolno - Ogrodniczej w Poznaniu, ul. Franowo 1.

czytaj więcej
DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY
 

DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY

W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy partnerskiej o współpracy pomiędzy Poznaniem i chińskim miastem Shenzhen. Z tej okazji, na zaproszenie prezydenta Ryszarda Grobelnego do Poznania przybyła wczoraj (3 września) jego delegacja.

czytaj więcej
MISTRZOSTWA ŚWIATA ŁODZI SMOCZYCH W POZNANIU
 

MISTRZOSTWA ŚWIATA ŁODZI SMOCZYCH W POZNANIU

Tor Regatowy na Jeziorze Maltańskim kolejny raz będzie areną zmagań sportowych na najwyższym poziomie. Za kilka dni, od 27 do 31 sierpnia br.odbędą się na nim Mistrzostwa Świata Łodzi Smoczych. W mistrzostwach wystartuje ok. 1500 zawodników reprezentujących 14 krajów.

czytaj więcej