VI EDYCJA
 

VI EDYCJA "POZNAŃSKIEGO DRZEWKA"

Poznań jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, pomimo tego władze miasta pragną, by było jeszcze bardziej zielono. Miasto podejmuje wszelkie możliwe działania, by zachęcić mieszkańców do dbania o tereny zielone i zakładania nowych skwerów czy zieleńców. Akcja "Poznańskie Drzewko", pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, jest jedną z takich inicjatyw. W tym roku organizowana jest już po raz szósty, pod hasłem "Zielone Miasto".

czytaj więcej
MŁODZI POZNAŃSCY SPORTOWCY W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE
 

MŁODZI POZNAŃSCY SPORTOWCY W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

Po raz kolejny Poznań znalazł się w czołówce współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, realizowanego na terenie całego kraju w 2003 roku. Nasi młodzi sportowcy w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce, zdobywając 7204,24 punkty. Lepsza była tylko Warszawa. Warto dodać, że we współzawodnictwie uczestniczyło 777 gmin.

czytaj więcej
 

ŚWIATOWY DZIEŃ OBRONY CYWILNEJ

Dzisiaj, 1 marca, przypada Światowy Dzień Obrony Cywilnej. Z tej okazji zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser spotkał się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania z wyróżnionymi pracownikami obrony cywilnej poznańskich instytucji i zakładów pracy. Są to osoby które aktywnie angażują się w realizację zadań obrony cywilnej nie tylko na terenie swojej instytucji czy zakładu pracy, ale także na rzecz miasta i jego mieszkańców.

czytaj więcej
SREBRNA NAGRODA THE GREEN APPLE AWARDS ENVIRONMENT 2003 DLA POZNANIA.
 

SREBRNA NAGRODA THE GREEN APPLE AWARDS ENVIRONMENT 2003 DLA POZNANIA.

To już kolejna nagroda, którą Wydział Ochrony Środowiska zdobył dla Urzędu Miasta Poznania za działania służące poprawie stanu środowiska w naszym mieście. Tym razem Poznań uhonorowano srebrną nagrodą The Green Apple Environment Awards 2003. Organizatorami konkursu są The Green Organisation oraz instytucje i urzędy centralne Królestwa Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej
 

NIE BĘDZIE WALORYZACJI STAWEK CZYNSZU

W tym roku nie zmienią się stawki czynszu za wynajem miejskich lokali użytkowych. Z waloryzacji stawek czynszowych Prezydent Miasta zrezygnował po wczorajszym spotkaniu Władz Miasta z przedstawicielami poznańskich samorządów gospodarczych.

czytaj więcej
 

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Prawie 500 poznańskich przedsiębiorców wzięło udział w ubiegłym roku w seminariach i szkoleniach organizowanych przez Poznański Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości i Wydział Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania.

czytaj więcej
 

KOMPLEKSOWE KONTROLE TAKSÓWEK

W styczniu i lutym br. pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kompleksowe kontrole poznańskich taksówek. W Poznaniu licencje na przewóz taksówkami posiada 2.462 przewoźników (stan na dzień 16 lutego br.). 31 grudnia 2003 r.było 3.256 takich podmiotów. Kontrole prowadzone będą systematycznie w ciągu całego roku.

czytaj więcej
OBCHODY 59. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WALK O POZNAŃ
 

OBCHODY 59. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WALK O POZNAŃ

W poniedziałek, 23 lutego br., obchodzimy w Poznaniu 59.rocznicę zakończenia walk o Poznań. Zwracam się z apelem do mieszkańców i instytucji o udekorowanie w tym dniu budynków flagami państwowymi i udział w uroczystych obchodach.
Ryszard Grobelny
Prezydent Miasta Poznania

czytaj więcej
VIII TARGI EDUKACYJNE
 

VIII TARGI EDUKACYJNE

W najbliższy weekend, 20-22 lutego br., Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują VIII Targi Edukacyjne, w tym roku pod hasłem "Edukacja w regionie, Europie, świecie".

czytaj więcej