Dzieci z Naramowic zyskają boisko i plac zabaw

Kuchnia błotna, ścieżka sensoryczna, piaskownica, karuzela, huśtawki - to tylko część atrakcji, które czekać będą najmłodszych na nowym placu zabaw przy ul. Czarnucha. Obok stanie mini boisko do gry w piłkę nożną. Prace rozpoczną się lada dzień - co oznacza, że najmłodsi będą mogli bawić się w nowym miejscu jeszcze przed wakacjami.

Wizualizacja przedstawia rzut z góry na boisko i plac zabaw. - grafika artykułu
Dzieci z Naramowic zyskają boisko i plac zabaw/ wizualizacja

Podpisano właśnie umowę zGrupą Hydro sp z o.o. sp. k., która zajmie się budową placu zabaw i boiska na Naramowicach. W pierwszej kolejności wykonawca uporządkuje terenu, który obecnie jest zarośnięty, a na jego części zalegają śmieci, w tym odpady wielkogabarytowe). Następnie przystąpi do montażu urządzeń zabawowych i małej architektury, budowy boiska, oświetlenia solarnego oraz ścieżek. Z uwagi na okres wegetacyjny uzupełnienie zieleni i nasadzeń nastąpi w drugiej połowie roku.

Plac zabaw będzie podzielony na dwie strefy, dla dzieci młodszych i starszych. Znajdą się tam m.in. piaskownica, karuzela, huśtawka gniazdo i huśtawki wahadłowe, a także kuchnia błotna i ścieżka sensoryczna (wypełniona naturalnymi materiałami - np. kamieniami, korą, piaskiem, drewnianymi pieńkami czy szyszkami) oraz ławka z przewijakiem.

Obok placu zabaw powstanie mini boisko do piłki nożnej. Cały teren wyposażony zostanie w oświetlenie oraz małą architekturę - ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz dwie lampy solarne. Teren przy boisku zostanie utwardzony. Pozostała część zostanie będzie obsadzona zielenią.

Plac zabaw przy ul. Czarnucha powstanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Budowa mini boiska to inicjatywa najmłodszych mieszkańców Naramowic. Ich starania poparł Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który wyszedł naprzeciw oczekiwaniom małych poznaniaków, angażując się w pozyskanie dodatkowych środków na ten cel.

- Cieszę się, że dzieci i młodzież z Naramowic zyskają miejsce, w którym będą mogli spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Osobiście zaangażowałem się w to przedsięwzięcie, ponieważ uważam, że postawę obywatelską należy kształtować już od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że młodzi poznaniacy, którzy już teraz podejmują skuteczne działania na rzecz swojego osiedla, nie spoczną na laurach i w przyszłości będą równie chętnie angażować się w życie naszego miasta - mówi Mariusz Wiśniewski.  

AJ

sieci społecznościowe