Edukacja i zabawa u poznańskich strażaków

Świetna zabawa, dużo łamigłówek oraz nauka pierwszej pomocy - to wszystko czeka na dzieci w Interaktywnym Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej w komendzie straży pożarnej na Żegrzu.

Na zdjęciu wyposażenie Centrum - atrapa ogniska - grafika artykułu
Proponowana przez strażaków zabawa jest całkowicie bezpieczna

Nowo otwarte Interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej, które mieści się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, to miejsce, w którym dobra zabawa spotyka się z nauką. Centrum składa się z sześciu pomieszczeń. W każdym z nich należy rozwiązać jedną zagadkę, tak aby uzyskać dostęp do kolejnego pokoju. 

- Zagadki obejmują szeroką tematykę dotyczącą edukacji ekologicznej, przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje mł. bryg. Emilia Kuczkowska. -  Dzieci, biorące udział w grze, pracować będą w grupach, zadania będą punktowane oraz liczyć się będzie prawidłowość ich wykonania, a także czas zaliczenia. 

Co ważne - proponowana przez strażaków zabawa jest całkowicie bezpieczna i zorganizowana w kontrolowanych warunkach. Wszystkie pomieszczenia, w których przebywać będą uczestnicy, znajdują się pod stałym monitoringiem kamer. W każdym pokoju znajduje się wyjście ewakuacyjne, którego drzwi można szybko otworzyć (zarówno ręcznie jak i mechanicznie). Materiały użyte do wykończenia są bezpieczne - nie są łatwopalne. 

Nad całością zabawy za każdym razem czuwać będzie przeszkolony funkcjonariusz. Siedząc przy pulpicie sterowniczym, będzie miał dostęp do kamer, zabezpieczeń i urządzeń znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach.

Centrum można zwiedzać w grupach zorganizowanych - na razie trwa jego testowanie, ale w najbliższych tygodniach będzie już można sprawdzić w nim swoją wiedzę.  

Centrum to nie pierwsza propozycja poznańskich strażaków dla dzieci - już wcześniej młodzi poznaniacy i poznanianki mogli bawić się w "Ogniku", interaktywnej sali edukacyjnej. Jej największa atrakcja to "Domek Zagrożeń" - pełen dźwięków, efektów dymowych i świetlnych symulator, który pokazuje, co może wydarzyć się w domu, gdy nie są przestrzegane zasad bezpieczeństwa. Na wizytę w "Ogniku" oraz w nowym centrum można zapisywać się poprzez stronę internetową: ognik.kmpsp.poznan.pl.

AW

sieci społecznościowe