Choinki, bombki, gałązki świerku, bożonarodzeniowe światełka - w grudniu wiele restauracji i sklepów ozdabia nimi swoje witryny i wejścia. Poznań docenia tę kreatywność - w tym roku autorzy świątecznych dekoracji mogą wziąć udział w miejskim konkursie. Twórcy najpiękniejszych otrzymają nagrody. 

W niedzielę, 23 listopada o godz. 14:45 na Enea Stadionie Lech Poznań zagra z Radomiakiem Radom. Najszybciej i najwygodniej na ul. Bułgarską można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Ci, którzy wybiorą samochody, mogą skorzystać z parkingów buforowych.

Przeciążenie, presja, choroby - z jakimi problemami mierzą się współcześni mężczyźni? Jak mogą zadbać o swoje ciało i psychikę? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas "Męskich Spraw". To pierwsze takie wydarzenie organizowane specjalnie dla panów. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli zadbać o swoje zdrowie i porozmawiać o najważniejszych sprawach. 

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - w tym roku w stolicy Wielkopolski obchodzony wyjątkowo. Poznań nie tylko upamiętnia 36. rocznicę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka, symbolicznie podświetlając na niebiesko budynek urzędu. Właśnie dołączył także do Programu UNICEF Miasto przyjazne dzieciom.

Jak co roku Miasto Poznań bierze aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii "Dzieciństwo bez przemocy". Jej finał przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia - na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia młodych ludzi - fasada budynku urzędu na placu Kolegiackim rozświetli się na czerwono.

Znani są już laureaci i wyróżnieni w miejskim konkursie na najpiękniejsze ogródki, balkony, tarasy, działki i inne zielone aranżacje. W tym roku uhonorowano 19 osób i instytucji. W środę w  Word Trade Center Poznań odbyła się uroczysta gala, podczas której statuetki wręczył najlepszym Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

NGT6D produkcji Duewag/Siemens został dopuszczony do ruchu i przewozu pasażerów. Oznacza to, że pierwszy tramwaj może wyjechać do obsługi linii komunikacyjnych. Już wkrótce poznaniacy i poznanianki będą mogli osobiście przekonać się, jak się nim podróżuje.Debiut pojazdu odbędzie się podczas parady z okazji 145-lecia komunikacji miejskiej.

Ekstremalne zjawiska pogodowe, terroryzm, epidemie, katastrofy budowlane i komunikacyjne, skażenia ekologiczne - to tylko część zagrożeń, na jakie muszą być przygotowane służby dbające o bezpieczeństwo. Do tego dochodzi dynamicznie zmieniająca się sytuacja geopolityczna. O tym, co robić w sytuacjach niebezpieczeństwa oraz jak im zapobiegać, będą rozmawiać eksperci, biorący udział w pierwszej edycji Targów Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Protega. 

Poznań przystępuje do Programu UNICEF Miasto Przyjazne Dzieciom. Oficjalne porozumienie w tej sprawie podpisano w środę, 19 listopada. Tego samego dnia uroczyście odsłonięto tabliczkę z nazwą alei Praw Dziecka.

Liczba wyników na stronie
10