Moje miasto bez elektrośmieci

Poznań bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci". Dla Miasta oznacza to uruchomienie skutecznego systemu zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół - szansę na pozyskanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Partnerem programu jest Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

logo - grafika artykułu
logo

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne będą mogli pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. ElektroEko w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci" zapewnia mieszkańcom Poznania właśnie taką usługę. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.

Usługę bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu można zamówić wypełniając formularz na stronie www.elektrosmieci.pl lub dzwoniąc pod numer 22 22 333 00.

Mieszkańcy Poznania oraz sąsiednich gmin tworzących z nim Związek Międzygminny GOAP korzystać mogą również z trzech Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przyniesiony do nich przez mieszkańców zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany jest w każdej ilości bezpłatnie.

Udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci" oznacza również konkretne korzyści dla 96 szkół podstawowych z Poznania, które aktywnie uczestniczą w projekcie. Szkoły będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. W zamian za oddawane elektrośmieci poszczególnym szkołom przydzielane będą kupony. Te z kolei przeliczane będą na punkty, które placówki oświatowe będą mogą wymieniać na materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy - według potrzeb szkół.

Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktów zbiórki prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.

Więcej informacji o programie na stronach www.elektroeko.pl oraz www.mmbe.pl.