Nowa inicjatywa Miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Poznaniu

Do kompetencji Wydziału należeć będą działania prowadzone dotąd przez Miejski Inspektorat Ochrony Cywilnej, poszerzone o zadania realizowane przez nową komórkę, która powołana zostanie do inicjowania i organizowania przedsięwzięć mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym na terenie Poznania. Zadaniem tej komórki będzie również rozpoznawanie zagrożeń i przyczyn ich powstawania oraz przeciwdziałanie nim, a także realizacja Miejskiego Programu Zapobiegania Przestępczości. Praca nowej komórki opierać się ma na współpracy z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską, Sądem Rejonowym oraz prokuraturą.
Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa pokieruje dotychczasowy dyrektor MIOC Ryszard Urbański. Na czele nowej komórki wydziału stanie Jan Naparty, były komendant wojewódzki policji w Poznaniu.
Władze Miasta dążą również do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Poznaniu. W tym celu poznańska Straż Miejska rozpoczęła nabór 52 strażników, którzy zostaną skierowani do pracy w rejony poznańskich szkół i przeszkoli. Nowi strażnicy zostaną zatrudnieni z dniem 1 czerwca, by w okresie wakacyjnym mogli przejść niezbędne szkolenia, a potem rozpocząć służbę wraz z początkiem roku szkolnego. Współpracując ze szkołami i przedszkolami będą dbać o bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków. Przy rekrutacji planuje się wykorzystać doświadczenia policji wojskowej i żandarmerii wojskowej w zakresie testów psychologicznych i sprawnościowych.
Zobacz również

Remont węzła AWF

Matura w Poznaniu - ruszyły egzaminy

Poznań gospodarzem europejskiej debaty o przyszłości wsi
