Nowy festiwal na mapie Poznania

Wiosną 2023 roku, w dniach 20-22 kwietnia odbędzie się w Poznaniu premierowa edycja Next Fest Music Showcase & Conference. Imprezę zapowiada hasło "Make spring great again!", nawiązujące do odbywającego się w latach 2014-2020 w stolicy Wielkopolski festiwalu Spring Break. Karnety na Next Fest trafią do sprzedaży 30 listopada.

Plakat - grafika artykułu
Wiosną 2023 roku, w dniach 20-22 kwietnia odbędzie się w Poznaniu premierowa edycja Next Fest Music Showcase & Conference

Za niespełna pół roku w kilkunastu klubach i scenach plenerowych w Poznaniu będzie więc można posłuchać debiutujących, ale także znanych artystek, artystów i zespołów. Premierowa edycja Next Fest Music Showcase & Conference będzie miała formułę serii kilkudziesięciu koncertów z popularną i alternatywną muzyką oraz konferencji dla środowiska muzycznego. 

W programie festiwalu oprócz koncertów znajdą się spotkania, warsztaty i dyskusje dla profesjonalistów z polskiej i międzynarodowej branży muzycznej. Wydarzenia odbywać się będą m.in. w CK Zamek, Estradzie Poznańskiej, klubach Tama, Blue Note, Dragon i wielu innych miejscach w centrum Poznania.

Next Fest nawiązuje do prekursorskiego festiwalu Spring Break, który promował młodych artystów na spotkaniach z branżą muzyczną. Odbywał się on w Poznaniu w latach 2014 - 2020 i przyciągał miłośników muzyki z całej Polski. Jego historię zakończyła pandemia, a także przejęcie  organizującej go agencji przez koncertowego giganta, który nie był zainteresowany kontynuowaniem tego wydarzenia. 

- Ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla środowiska muzycznego, a szczególnie dla młodych artystów. Na szczęście taki jest porządek świata, że po zimie następuje wiosna - festiwalowa wiosna! Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań. W mieście, gdzie równoprawne idee spotykają się z szacunkiem, wiele lat temu zrodziła się szczera potrzeba wymiany muzycznych doświadczeń. Pora więc na nowe otwarcie, zbudowane na solidnych fundamentach. Muzyczny Poznań deklaruje: (Let's) make spring great again! Next Fest to miejsce, w którym odkryjecie nowe, ulubione zespoły, artystki i artystów gotowych stać się "the next big thing". To miejsce, gdzie poczujecie wsparcie dla różnych idei i nurtów, zobaczycie na własne oczy potencjał zjawiskowej muzyki i poznacie osoby, które profesjonalnie urzeczywistniają marzenia debiutujących gwiazd. U nas poczujecie się zauważone i wysłuchani - piszą  organizatorzy, agencja Good Taste Production, w tekście programowym festiwalu. 

Informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na profilu Instagram @nextfestmusicshowcase, na stronie imprezy oraz Facebooku. Karnety dostępne będą w sprzedaży od środy 30 listopada, od godz. 12.00 za pośrednictwem Eventim. Liczba karnetów w określonych pulach jest ograniczona (I pula - 169 zł, II pula - 199 zł, III pula - 229 zł).

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Dwie Sztuki. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Partnerami strategicznymi są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, CK Zamek. Partnerami wydarzenia są Eventim, Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Lokum, Schron.

sieci społecznościowe