PLOT tworzy listę lokali z daniami na wynos

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna tworzy listę lokali, które oferują dania z dowozem lub na wynos. PLOT prosi też o kontakt każdą restaurację, która chce wesprzeć personel szpitali bezpłatnym posiłkiem. Dzięki temu jedzenie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. 

Każda restauracja, która chce dostarczyć bezpłatny posiłek do szpitala, może skontaktować się z PLOT - grafika artykułu
Każda restauracja, która chce dostarczyć bezpłatny posiłek do szpitala, może skontaktować się z PLOT

Zalecenia związane z ochroną zdrowia w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa objęły lokale gastronomiczne. Restauracje zostały zamknięte, ale mogą przygotowywać jedzenie na wynos. PLOT tworzy listę poznańskich restauracji i barów, które oferują dania z dowozem lub na wynos.

Pierwsze lokale już włączyły się w akcję, ich listę można znaleźć na http://poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/restauracje-oferujace-jedzenie-na-wynos-w-okresie-kwarantanny

Restauracje, które chcą dołączyć, mogą kontaktować się mailowo, pisząc na adres gastro@plot.poznan.pl lub komunikując się za pomocą messengera: https://www.facebook.com/PoznanskaLokalnaOrganizacjaTurystyczna/

PLOT pomaga też lokalom, które chcą wesprzeć personel szpitali, oferując im bezpłatny posiłek. Każda restauracja, która chciałaby w ten sposób pomóc, powinna skontaktować się z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną (gastro@plot.poznan.pl lub za pomocą messengera: https://www.facebook.com/PoznanskaLokalnaOrganizacjaTurystyczna/). Wystarczy napisać co, kiedy i w jakiej ilości lokal może zaproponować, a PLOT we współpracy z Miastem Poznań podpowie, jak to zrobić, by posiłki trafiły bezpiecznie tam, gdzie są najbardziej wyczekiwane.