Startuje Zimowe Miasteczko na placu Wolności

Lodowisko, grzane wino, darmowe lekcje jazdy na łyżwach - to niektóre atrakcje jakie czekają na poznaniaków już od 6 stycznia na pl. Wolności. Wszystko to w ramach Zimowego Miasteczka, które będzie czynne aż do 26 lutego.

Zdjęcie przedstawia grupę osób budujących lodowisko na pl. Wolności. - grafika artykułu
Na placu Wolności już powstaje lodowisko.

Zima w sercu miasta zapowiada się aktywnie, klimatycznie i smacznie. Nie zabraknie grzanego wina, pysznego kakao, a także kulinarnych smakołyków i słodkości.

Przez 7 dni w tygodniu amatorzy łyżwiarstwa będą mogli skorzystać z lodowiska. Będzie ono czynne od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 11:00-21:00, zaś w piątki i soboty od godz. 11:00 do 22:00. Dwugodzinny bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Organizatorzy przewidzieli jednak wiele promocji. 

W poniedziałki w godz. 11:00-12:00 dzieci będą mogły poślizgać się za darmo. Dodatkowo tego dnia bilety normalne i ulgowe będą tańsze o 5 zł. W czwartki zaś studenci mogą nabyć wejściówkę w cenie biletu ulgowego (20 zł). Przewidziano także zniżki dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej oraz dla seniorów powyżej 65. roku życia. 

Dla początkujących łyżwiarzy przygotowano ofertę darmowych lekcji. Zajęcia odbędą się w każdą środę o godz. 19:00 (obowiązują wejściówki na lodowisko). 

Ponadto organizatorzy zaplanowali bogaty program kulturalny, który rozpocznie się w niedzielę, 8 stycznia oficjalnym otwarciem Zimowego Miasteczka, które zwieńczy show na lodzie.

Najmłodsi - co sobotę (od 14 stycznia) - o godz. 14:00 będą mogli zobaczyć spektakle, a w niedziele wziąć udział w spotkaniu z Elzą z filmu "Kraina lodu" na lodowisku.

W czwartki z kolei o godz. 19:00 organizatorzy zapraszają na ICEparty na lodzie.

Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na Facebooku oraz Instagramie

JZ

sieci społecznościowe