Zmiana organizacji ruchu na Wildzie

Przebudowaną ul. Wierzbięcice kursują znów tramwaje, a prace modernizacyjne koncentrują się na węźle rozjazdowym u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Wykonawca inwestycji planuje tam 27 września (w poniedziałek) zmienić organizację ruchu.

Schemat - grafika artykułu
Schemat zmian organizacji ruchu od 27.09

Zmiana wynika z konieczności rozpoczęcia robót rozbiórkowych na węźle rozjazdowym w rejonie ul. Górna Wilda. Wyłączony będzie przejazd tą ulicą w obu kierunkach przez skrzyżowanie z ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Zaplanowane zostały objazdy - dla nadjeżdżających z północy (od centrum) to ul. Dolna Wilda oraz ul. Czajcza, natomiast poruszający się z kierunku południowego powinni korzystać z objazdu wyznaczonego ul. Przemysłową i ul. Spychalskiego.

Przejazd z ul. Wierzbięcice w ul. 28 Czerwca 1956 r. będzie możliwy w jednym kierunku, tzn. dla jadących od centrum miasta.

Przebudowa węzła rozjazdowego to kolejny etap inwestycji, która ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Prace rozpoczęły się od modernizacji ul. Wierzbięcice, gdzie kursują już ponownie tramwaje. Po zakończeniu robót na węźle rozjazdowym, inwestycja skupi się na ul. 28 Czerwca 1956 r., gdzie na odcinku do skrzyżowania z ul. Krzyżową i Kilińskiego, podobnie jak na ul. Wierzbięcice, przebudowane zostanie torowisko, jezdnia i chodniki. Pierwsze prace na ul. 28 Czerwca 1956 r. są już prowadzone, nie wymagają one na razie wyłączenia ruchu tramwajowego. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM

sieci społecznościowe