Wybory do rad osiedli - milion złotych dla osiedla z najwyższą frekwencją

Już 12 maja poznanianki i poznaniacy wybiorą swoich przedstawicieli w radach osiedli. Aby zachęcić mieszkańców do głosowania, Miasto ogłasza konkurs na najwyższą frekwencję. Zwycięskie osiedle otrzyma do swojej dyspozycji dodatkowy milion złotych z miejskiego budżetu.

Wybory do rad osiedli - milion złotych dla osiedla z najwyższą frekwencją - grafika artykułu
Wybory do rad osiedli - milion złotych dla osiedla z najwyższą frekwencją

- Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. Nowe drogi, skwery czy miejsca rekreacji -  każde tego typu przedsięwzięcie powstaje przy ich udziale. To oni są najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, dlatego gorąco zachęcam, aby 12 maja oddać głos na osoby, które będą nas reprezentować w radach osiedli. Dodatkową motywacją niech będzie rywalizacja między fyrtlami. Osiedle z najwyższą frekwencją otrzyma w nagrodę 1 mln zł. Pieniądze te radni będą mogli przeznaczyć na realizację wskazanej przez siebie inwestycji służącej mieszkańcom - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Kto może głosować w wyborach do rad osiedli?

W wyborach osiedlowych - podobniej jak w samorządowych - głosować mogą wyłącznie osoby, które na stałe zamieszkują Poznań, czyli tu zameldowane albo ujęte w stałym obwodzie głosowania.

Ważne: jeżeli wyborca składał wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania przed wyborami samorządowymi, nie musi robić tego ponownie. Taki wpis obowiązuje na wszystkie wybory.

Gdzie głosować? 

Wybory odbędą się w niedzielę, 12 maja na terenie 40 osiedli. Z uwagi na brak wystarczającej liczby zgłoszeń kandydatów nie odbędą się wybory do Rady Osiedla Naramowice, Rady Osiedla Żegrze oraz w II okręgu wyborczym do Rady Osiedla Nowe Winogrady Południe.

Lokale będą otwarte dla głosujących w godz. 7:00-21:00. Obwodowe komisje wyborcze będą pracowały w tych samych miejscach jak przy pozostałych wyborach.

Szczegółowe informacje oraz listę kandydatów do poszczególnych rad można sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie fyrtle.pl

Informacji o wyborach udzielają także konsultanci miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 - 20:00. 

Więcej pieniędzy dla osiedli 

Od przyszłego roku osiedla będą miały do dyspozycji więcej pieniędzy, dzięki przyjętym w lutym nowym zasadom naliczania środków budżetowych, a także zwiększeniu finansowania remontów i budowy dróg

JZ

Załączniki