Miasto Poznań na targach Expo Real w Monachium

Tegoroczna oferta miejskich nieruchomości promowanych na targach Expo Real w Monachium jest bardzo różnorodna i bogata. Grunty zlokalizowane są w różnych miejscach Poznania, zarówno w samym centrum, jak i w odleglejszych rejonach.

W aktualnej ofercie Miasta Poznania znajdują się nieruchomości przy rondzie Rataje, na terenie KSSSE czy nad jeziorem Kierskim - grafika artykułu
W aktualnej ofercie Miasta Poznania znajdują się nieruchomości przy rondzie Rataje, na terenie KSSSE czy nad jeziorem Kierskim

Tegoroczne targi Expo Real w Monachium, to drugie (po targach MIPIM w Cannes) tak ważne wydarzenie dla branży nieruchomości, które odbywa się stacjonarnie.

Na stoisku Miasta Poznania promowanych jest 16 terenów inwestycyjnych. Przeważają nieruchomości przeznaczone pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową lub usługową - 9  terenów. Wyjątkową propozycją jest nieruchomość przeznaczona pod niską zabudowę wielorodzinną o charakterze willi miejskich przy ul. Olsztyńskiej. Proponowane są też 3 nieruchomości o wyłącznej funkcji usługowej (przy rondzie Rataje, w rejonie ulic Franowo i Folwarcznej i w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej). Ciekawą propozycję dla sektora turystyki, rekreacji i sportu stanowi nieruchomość położona nad jeziorem Kierskim, w klinie zieleni, oferowana z wyłączeniem sprzedaży. Dodatkowo, jeden z obszarów w aktualnej ofercie jest przeznaczony pod działalność przemysłowo-usługową, a jedna nieruchomość częściowo pod zabudowę przemysłowo-usługową a częściowo pod parkingi.

- Cieszymy się, że kolejne ważne wydarzenie w branży nieruchomości odbędzie się stacjonarnie. Mamy już zaplanowane spotkania z inwestorami, którzy są zainteresowani poznańskim rynkiem. O atrakcyjności poznańskiej oferty świadczy fakt, że w przetargach, które odbyły się na przełomie września i października, wyłoniono nabywcę pól inwestycyjnych przy ulicach Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo. Łączna cena uzyskana w wyniku licytacji wyniosła ponad 34 miliony złotych - wyjaśnia Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Specjalną ofertę nieruchomości będących własnością Miasta Poznania, które są promowane na tegorocznych targach Expo Real stanowi 5 terenów, na których w przyszłości mogą zostać wybudowane parkingi samochodowe - kubaturowe w trybie koncesji na roboty budowlane/PPP.

W ramach trwających rozmów z partnerami prywatnymi (uczestnikami wstępnych konsultacji rynkowych) omawiane są rozważane przez Miasto lokalizacje przyszłych parkingów samochodowych: Plac Wielkopolski, Rynek Wildecki, Śródka - Młodzieżowy Ośrodek Sportowy POSiR, ul. Dąbrowskiego, ul. Poznańska.

Utworzenie przyszłych - nowych parkingów samochodowych ma stanowić uzupełnienie dotychczasowych działań Miasta związanych z funkcjonowaniem: Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, Strefy Płatnego Parkowania, parkingów buforowych typu "Parkuj i  Idź" (P&G) oraz parkingów typu "Parkuj i Jedź" (P&R) oraz wpisuje się w działania strategiczne Miasta ujęte w Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+.

Międzynarodowe targi nieruchomości i inwestycji Expo Real odbędą się w dniach 11-13 października w Monachium. Wśród wystawców i uczestników znaleźli się przedstawiciele sektora bankowego, branży hotelowej, deweloperów, ale także innych europejskich miast.

Natomiast szczegółowe informacje o aktualnych ofertach przetargowych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

sieci społecznościowe