Poznański Bridgestone wzbogaci się o nowe hale produkcyjne

W poniedziałek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego symbolizujące rozpoczęcie kolejnego ważnego etapu w historii poznańskiej fabryki - budowy nowych hal produkcyjnych. Japoński producent na inwestycje w stolicy Wielkopolski przeznaczy ponad 160 mln euro. Celem jest zwiększenie liczby wytwarzanych opon do 40 tys. dziennie. W uroczystej inauguracji budowy wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe fabryki Bridgestone
Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe fabryki Bridgestone

Bridgestone nie zwalnia tempa. Producent opon rozpoczął budowę nowych hal. W budynkach będą mieścić się działy walcowni i wulkanizacji. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła ponad 50 tys. m2. Dzięki inwestycji pojawią się także nowe miejsca pracy.  Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 150 osób.

- Bridgestone jest jednym z największych pracodawców w Wielkopolsce. Cieszymy się, że firma chce inwestować w naszym mieście i że wciąż się rozwija. Dzięki rozbudowie hal produkcyjnych, Bridgestone będzie w stanie jeszcze mocniej przyczyniać się do pozytywnej sytuacji gospodarczej regionu - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Rozbudowa poznańskiej fabryki to nie tylko nowe budynki, ale też nowe maszyny i wyposażenie produkcyjne. Jak zaznaczył Roman Staszewskim, dyrektor Bridgestone Poznań, w fabryce już zainstalowano lub w najbliższej przyszłości zostanie zamontowanych 67 nowych maszyn. Chodzi o zwiększenie wydajności fabryki i podwyższenie produkcji opon do ponad 40 tys. dziennie, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracy zatrudnionych osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 r.

- Oprócz wzrostu wyników, istotnym dla nas celem rozwojowym jest to, by naszym pracownikom pracowało się u nas po prostu dobrze. To właśnie dzięki ich aktywnej postawie jesteśmy w stanie osiągać sukcesy i bić własne rekordy - takie jak choćby wyprodukowanie 35 199 opon w ciągu jednego dnia - wynik ten osiągnęliśmy 4 stycznia tego roku - dodał dyrektor Staszewski.

Bridgestone działa w Poznaniu od ponad 20 lat i zatrudnia ok. 2 tys. pracowników. Rozbudowa zakładu rozpoczęła się w 2017 r. M.in. w jej ramach firma w zeszłym roku otworzyła powiększony magazyn wyrobów gotowych przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Obecnie ma on 65 tys. m2 i można w nim pomieścić nawet milion opon.

JZ