Nagroda dla Viva Senior

Poznańskie projekty "Viva Senior" oraz "Senior maluszka tuli" zostały docenione w prestiżowym konkursie "Innowacyjny Samorząd". 

Nagroda dla Viva Senior
Nagroda dla Viva Senior

Konkurs organizowany jest przez Serwis Samorządowy PAP. Powstał, by wyłonić, nagrodzić i promować najbardziej innowacyjne samorządy. 26 lutego podczas gali w Warszawie ogłoszono jego wyniki. Poznań znalazł się wśród finalistów. Członkowie kapituły - przedstawiciele organizacji samorządowych, ministerstw i ludzi nauki - docenili dwa realizowane w stolicy Wielkopolski projekty: "Viva Senior" oraz "Senior maluszka tuli".

Pakiet Poznań Viva Senior to szeroka oferta dla poznanianek i poznaniaków w starszym wieku. Miasto regularnie powiększa go o kolejne usługi, z których korzystają tysiące osób, m.in.:

  • "Pedicure dla Seniora" - usługi podologiczne;
  • "Złotą Rączkę dla seniora" - bezpłatne drobne naprawy, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy;
  • "Książkę dla seniora" - dowóz książek i audiobooków z Biblioteki Raczyńskich;
  • "Porządkowanie nagrobków osób bliskich seniorów" - bezpłatne czyszczenie nagrobków na terenie cmentarzy miejskich,
  • "Transport seniorów na terenie miejskich cmentarzy" - usługa polegająca na dowozie Seniora do miejsca pochówku osób bliskich;
  • "Karta Seniora" - uzyskać można informacje na temat Poznańskiej Złotej Karty Seniora, która gwarantuje starszym poznaniakom i poznaniankom liczne zniżki.

Biuro Poznań Kontakt gratuluje zdobycia tak prestiżowego wyróżnienia. Cieszymy się niezmiernie, że możemy być częścią tak innowacyjnego programu, który jest przeznaczony dla poznańskich Seniorów.

Codziennie odbieramy zgłoszenia dotyczące usług senioralnych pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44.

  

MSz