DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ - VIII EDYCJA

W dniach 18-22 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań  (DPP).

Impreza, w ramach której odbyły się:

  • SOCIAL MEDIA NINJA - 20 KWIETNIA 2018 (MTP HOL WSCHODNI - SALA ZIELONA) / 190 uczestników

zgromadziła na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w Strefie Plus Jeden - ekspertów i specjalistów z ponad 80 firm i instytucji związanych z tematem przedsiębiorczości oraz liczne grono uczestników.

Zainteresowanie "przedsiębiorczością" nie słabnie. Tegoroczna edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań jest tego najlepszym dowodem gromadząc łącznie blisko 4200 uczestników, którzy mogli wziąć udział w kilkudziesięciu różnych spotkaniach, warsztatach i panelach, a także zpoznać się z ofertą firm i instytucji świadczących usługi dla biznesu.

***


Tegoroczne wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło tłumy uczestników!

Jeszcze raz dziękujemy naszym Partnerom - wszystkim Prelegentom i Wystawcom oraz uczestnikom wydarzenia - było Was ponad 4 tysiące!

Przygotowaliśmy również dla Was krótkie podsumowanie ostatniej edycji naszego wydarzenia.

Dodatkowo, po raz kolejny skorzystaliśmy z transmisji Streaming Live dzięki uprzejmości firmy Sprawny.Marketing - transmisje zostały odtworzone blisko 30 000 razy! 

Zobaczcie też kto był z nami i jak wyglądała impreza w obiektywie aparatów i kamer:


***

VIII EDYCJA DPP POŁĄCZYŁA W SOBIE 5 WYDARZEŃ: 

W godzinach wieczornych odbyła się Uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której poznaliśmy Laureatów XV edycji Konkursu oraz zostały rozdane nagrody i wyróżnienia.

XV edycja Konkursu odbywała się pod przewodnictwem p. Jana Grabkowskiego - Starosty Poznańskiego. Zastępcą Przewodniczącego w tej edycji był p. Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości adresowany jest do średnich, małych lub mikro przedsiębiorców oraz startup-ów działających na terenie Poznania lub Powiatu Poznańskiego, którzy notują sukcesy na rynku, posiadają ciekawą ofertę, wykorzystują innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań, a prowadzona przez nich działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Laureaci otrzymali oficjalne tytuły "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości", którymi będą mogli się posługiwać przez okres 3 lat od momentu ich uzyskania.

Oprócz tytułu i wyróżnienia można uzyskać prestiżowe nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wstęp na Galę - odbywa się tylko na podstawie imiennych zaproszeń.

Jest to bezpłatne wydarzenie skierowane do obecnych przedsiębiorców, osób planujących założenie działalności gospodarczej oraz wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu. Wydarzenie Startup Poznań 2018 organizowane było przez Miasto Poznań i Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy wraz z Partnerami.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostały zagadnienia związane z formami organizacji pracy, budowaniem zespołu, komunikacją w biznesie oraz finansowaniem i komercjalizacją pomysłów. Podczas paneli dyskusyjnych specjaliści podzielili się swoją wiedzą na temat skutecznej rekrutacji wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz sposobach finansowania przedsięwzięć zarówno samodzielnie jak i we współpracy z inwestorem.

Ponadto, w trakcie warsztatów, uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób chronić swoją własność intelektualną, jak przygotować doskonały budżet, wypromować swoją markę wykorzystując content marketing oraz jak najlepiej łączyć technologię z biznesem.

Organizatorzy zadbali o możliwość skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów w ramach Strefy Doradczej. Uczestnicy mieli okazję otrzymać wsparcie m.in. w zakresie zabezpieczenia swoich pomysłów, pozyskiwania funduszy unijnych czy prawa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło "Mój Biznes. Bez ograniczeń.", którego udoskonalona formuła dostarczyła dużej dawki wiedzy i kompetencji.

Jest to wydarzenie kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami, zarządzania finansami czy e-biznesu, marketingu i storytellingu.

Atrakcyjnym elementem były również tematy dotyczące możliwości rozwoju kompetencji własnych i zespołu, przywództwa, a także technik negocjacyjnych i wywierania wpływu społecznego w biznesie. Dopełnieniem całości były też zagadnienia w zakresie technik kreatywnych w biznesie w oparciu o metodę service design / design thinking, a także spotkania networkingowe.

Podczas imprezy każdy uczestnik mógł znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę lub jej rozwój, a także miał możliwość pozyskać partnerów dla swojego biznesu.

Uczestnicy mogli skorzystać z rozmaitych form spotkań - m.in. wykładów, warsztatów, szkoleń i spotkań networkingowych, a także uzyskać wsparcie informacyjno-doradcze wielu ekspertów i firm oraz najważniejszych organizacji otoczenia biznesu oferujących swoje usługi wsparcia, którzy zostali zaproszeni do Strefy Doradczej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak poznać Marketing Przyszłości i rozwinąć swoją karierę? Bycie specjalistą Social Media to jedna z najważniejszych kompetencji XXI wieku w zakresie marketingu.

Dzięki specjalistycznemu szkoleniu można było poznać sposoby, aby przejść pomyślnie każdą rozmowę na stanowisko social media specjalisty. Na szkoleniu padły odpowiedzi m.in. na pytania: 

  • Jak i po co tworzyć grupy na Facebooku?
  • Jak robić LIVE'y na Facebooku oraz co to jest content efemeryczny?
  • Jakie są strategie i trendy w social media w 2018 roku?

Dzięki szkoleniu można było tez poznać sposoby tworzenia oferty dla klientów, budowania marki osobistej w social mediach oraz jak POZYSKIWANIA klientów oraz REKRUTOWANIA i ZATRUDNIANIA social media specjalistów.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do: freelancerówm Social Media, pracowników w działach marketingu, właścicieli i kadry zarządzającej agencji, przedsiębiorców, a także dla osób, które mają zamiar pracować w social media marketingu i osób młodych, które szukają pomysłu na swoją karierę zawodową.

Udział w szkoleniu jest płatny.

Konferencja Influencer Marketing.

Blog Conference Poznań, to wydarzenie dla wszystkich twórców internetowych oraz osób związanych z Influencer marketingiem.

Organizatorzy stawiają na merytoryczne i praktyczne prelekcje, uczą też jak budować własną markę i relacje z klientem.
Potwierdzają po raz kolejny, że tworzenie w sieci to praca i jest poważnym zajęciem z bardzo dużym potencjałem reklamowym.
Samo #BCPoznan to 1500 miejsc.

Wydarzenie adresowane jest do blogerów, youtuberów i osoby działające na Instagramie czy Twitterze oraz przedstawicieli agencji i marek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej