Prof. Francesco di Rosa (Włochy) 14-16.04.2019

Francesco Di Rosa był solistą grającym od 2008 roku na oboju w Orchestra dell 'Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie.

Urodził się w Montegranaro, we Włoszech w 1967 roku i studiował obój u Luciano Franca i Maurice'a Bourgue'a.

W latach 1994-2008 był solistą oboju Teatro alla Scala kierowanym przez Riccardo Muti i Daniela Barenboima. Zdobył drugą nagrodę w konkursie na obój w Zurychu "Jugendmusik Wettbewerb" w 1988 r. oraz wygrał 6 innych konkursów muzyki kameralnej.

Występował jako solista pod kierunkiem takich mistrzów, jak Riccardo Muti, Myung Wun Chung, Ton Koopman, Antonio Pappano oraz występował w kilku najlepszych na świecie salach koncertowych, w tym Musikverein w Wiedniu, Teatro alla Scala, Musikhalle w Hambourgu, Tonhalle w Zurychu, audytorium Parco della Musica w Rzymie, Teatro Coliseo w Buenos Aires i Bunka Kaikan w Tokio.

Francesco został również zaproszony do występu, jako główny obój z takimi prestiżowymi orkiestrami, jak Berliner Philharmoniker, Bayerischer Rundfunk, Mahler Chamber, Camerata Salzburg, Mozart Orchestra of Claudio Abbado, Orchestre National de France i Orchestre de la Suisse Romande of Genève.

Jest autorem ogromnej kolekcji nagrań muzycznych na obój wydanych przez, między innymi: EMI, Thymallus, Bongiovanni, Preiser Records, Musicom, Real Sound, Tactus, Dad Records, Aulia i Brilliant, a także dla magazynu Amadeus. Jest nauczycielem oboju w Akademii Santa Cecilia w Rzymie.

Francesco jest wiceprezesem Scala Philharmonic, obecnie zaś pełni funkcję dyrektora artystycznego "Amici della Musica di Montegranaro". Jest także członkiem-założycielem "Musicians for Human Rights" Orkiestry praw człowieka.

Francesco Di Rosa gra na oboju Buffet Crampon "Virtuose"

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej