Prof. Robert P. Skomro (Kanada) 11.03.2020

Prof. Robert P. Skomro (Kanada) 11.03.2020

Prof. dr. n. med Robert Skomro jest pulmonologiem i specjalistą zaburzeń snu, Profesorem i Kierownikiem Katedry Pulmonologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Chorób Snu na Uniwersytecie Saskatchewan w Saskatoon, Saskatchewan, Kanada oraz Wice-Prezydentem Kanadyjskiego Stowarzyszenia Badań nad Snem.

Prof. Skomro uzyskał tytuł lekarza medycyny na Uniwersytecie Saskatchewan w Kanadzie oraz doktora nauk medycznych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Po uzyskaniu dyplomu lekarza kończył rezydenturę z chorób wewnętrznych i pulmonologii w Kanadzie oraz "fellowship" z badań naukowych chorób snu pod kierownictwem Prof. Meir Krygera oraz M. Younesa na Uniwerystecie Manitoba.  

Posiada Kanadyjskie (Royal College of Physicans and Surgeons of Canada) i Amerykanskie (ABIM, ABSM) kwalifikacje z zakresu chorób wewnętrznych, pulmonologii oraz zaburzeń snu.  Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych z zakresu pulmonologii i chorób snu oraz zasiada w Radzie Nadzorczej Kanadyjskiego Konsorcjum Badawczego Zaburzeń Snu (Canadian Sleep and Circadian Rhythm Network).

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej