x

Debata "Czy literatura potrzebuje promocji?"

2017-10-12 ( czwartek )
18:00
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Debata "Czy literatura potrzebuje promocji?" organizowana przez samorząd Województwa Wielkopolskiego i portal kulturaupodstaw.pl w związku z wręczeniem w wielkopolskim Miłosławiu Nagrody Kościelskich z udziałem:
Francoisa Rosseta - literaturoznawcy, tłumacza, prezesa Fundacji im. Kościelskich,
Magdaleny Tulli - pisarki, tłumaczki, laureatki literackiej Nagrody Kościelskich,
Joanny Przygońskiej - organizatorki wydarzeń literackich,
Justyny Sucheckiej - dziennikarki. 
Dyskusję poprowadzi Jarosław Borowiec - historyk literatury, redaktor i wydawca.
Rozmowa będzie dotyczyła promocji literatury w kontekście nagród literackich.

Debata jest poznańskim akcentem wręczenia 14 października 2017 w Miłosławiu Nagrody Kościelskich, którą otrzyma Urszula Zajączkowska. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli otrzymać książkę "Wielkopolska poza Poznaniem, Reportaże z regionu", wydaną przez samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Nagroda Kościelskich po raz pierwszy została przyznana w 1962 roku, a Fundacja Nagrody powstała i funkcjonowała za granicą, w Genewie. Wśród jej laureatów mamy: Sławomira Mrożka, Zbigniewa Herberta, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Włodzimierza Odojewskiego, Stefana Chwina, Pawła Huelle, Olgę Tokarczuk, Jacka Dehnela i wiele innych znakomitości.

Tym razem laureatką Nagrody została Urszula Zajączkowska. Pracuje naukowo jako botanik w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest też absolwentką Akademii Filmu i Telewizji, ma na swym koncie nagrodzony film w międzynarodowym konkursie, a Nagrodę Kościelskich otrzymała za opublikowany we wrocławskim Wydawnictwie Warstwy tomik "Minimum".

opr.sw

Zobacz www.estrada.poznan.pl/