Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo

Zostań najlepszym baristą i wygraj prestiżowe szkolenie we Włoszech

2019-09-12 ( czwartek )
10:00
Kawiarnia Złota, ul. Św. Marcin 51, Poznań

Już 12 września odbędą się w Poznaniu eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Caffè Vergnano Best Barista 2019, w którym nagrodą główną jest tygodniowe szkolenie we Włoszech. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski.

To już piąta edycja prestiżowego konkursu. Jednak po raz pierwszy przybrał on nową otwartą formułę. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich baristów, niezależnie od marki kawy, z którą pracują. Konkurs jest idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności baristycznych, zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania osób o podobnych zainteresowaniach.

Zadaniem uczestników podczas eliminacji do finału konkursu będzie przygotowanie 8 napojów i zaprezentowanie ich ekspertom. Bariści będą musieli zaparzyć dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa stworzone przez siebie drinki na bazie kawy. Jury będzie zwracać uwagę nie tylko na technikę wykonania, ale także na jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również sposób pracy uczestników oraz prezentacja wykonanych kaw i drinków. Bariści będą mieli możliwość przedstawienia siebie i swojej wiedzy o świecie kawy, a także opowiedzenia, skąd wzięła się u nich pasja parzenia kawy.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas poznańskich eliminacji, otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu otrzyma tytuł Poland Best Barista Caffè Vergnano 2019. Na finalistę czeka tygodniowy wyjazd do Włoch, podczas którego weźmie on udział w prestiżowym szkoleniu prowadzonym w Akademii Vergnano, pierwszym miejscu z certyfikatem SCA Premier Training Campus we Włoszech. 

Udział w konkursie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszeń do eliminacji w Poznaniu należy dokonywać mailowo na adres: magda@unoespresso.pl.