Fundusz Samorządów Uczniowskich - rusza nabór wniosków

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży chcącej angażować się w rozwój lokalnej społeczności, Miasto Poznań ogłasza IV edycję Konkursu pn. "Fundusz Samorządów Uczniowskich", dającego możliwość pozyskiwania środków na realizację projektów zgłoszonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.

FUS - grafika artykułu
FUS

Termin składania wniosków mija 13 lutego. Projekty realizowane będą w okresie od 1 marca do 31 października 2021 r. Kwota maksymalnego dofinansowania projektu wynosi 2.000,00 zł.  W przypadku zespołów szkół możliwe jest zgłoszenie jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu.

Regulamin oraz formularze wniosku i sprawozdania można pobrać tutaj: https://www.poznan.pl/mim/studia/news/miasto-wspiera-projekty-mlodziezowe,158306.html

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań (lub złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17). Dodatkowo wnioski w formie elektronicznej (format Word) należy przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl

W celu usprawnienia procedury konkursowej, uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na część finansową wniosku konkursowego, ponieważ przekazanie środków na projekt uzależnione jest od wskazania odpowiednich paragrafów budżetowych planowanych wydatków. Warto, aby uczniowie i opiekunowie SU konsultowali się w tej kwestii z księgowością szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie i zaangażowania Samorządów Uczniowskich w Państwa szkole. Proces tworzenia projektów, a następnie pozyskiwania środków na ich realizację będzie z pewnością cenną lekcją dla młodych ludzi, a jednocześnie pozwoli na podjęcie działań angażujących całą społeczność uczniowską.

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej: akademickipoznan@um.poznan.pl, tel. 61 878 57 40.