Drogi Studencie

Drogi Studencie!

Studenci, tak jak wszyscy wyborcy, mają możliwość dopisania się do spisu, a także pobrania u siebie w gminie zaświadczenia o prawie do głosowania. W Poznaniu część studentów może skorzystać z trzeciej możliwości - głosowania w odrębnym obwodzie.

Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zamieszkujący w akademikach: Jowita, Hanka, Zbyszko i Jagienka, Babilon oraz w Domu Akademickim przy ul. Nieszawskiej 3, będą mieli możliwość oddania głosu w lokalu wyborczym zlokalizowanym przy ul. Piątkowskiej 80 (DS. Zbyszko).

Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego zamieszkujący w akademikach Eskulap, Karolek, Aspirynka, Medyk, Wawrzynek, Hipokrates będą mieli możliwość oddania głosu w lokalu wyborczym zlokalizowanym przy ul. Przybyszewskiego 39 (DS. Eskulap).

Aby móc zagłosować w obwodzie odrębnym studenci w swoich akademikach muszą zadeklarować, że 13 października będą przebywać w domu studenckim. Umieszczeni wówczas zostaną w spisach wyborców i nie muszą podejmować żadnych dodatkowych działań. Pozostali studenci nie będący mieszkańcami Poznania głosują na zasadach ogólnych, czyli dopisują się do spisu do 8 października lub uzyskują w swojej gminie zaświadczenie o prawie do głosowania.

Aplikacja na telefon
Aplikacja mobilna

Jesteśmy dla Ciebie mobilni.

W przygotowanej aplikacji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat organizacji wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Tu jest Twój niezbędnik, dowiesz się jak i gdzie głosować, czy możesz głosować, jak dopisać się do spisu wyborców. Wszystko na tej stronie http://www.poznan.pl/parlament2019/

Polecamy:

usługę czy mogę głosować

usługę gdzie głosować

sposoby głosowania

kiedy i jak głosować

Zapraszamy!