Liczba wyników na stronie
10

Jak zmieniają się brzegi największej poznańskiej rzeki? Co się udało, a co jeszcze można ulepszyć? Jakie są oczekiwania związane z rozwojem terenów nadwarciańskich? O tym wszystkim będzie można porozmawiać podczas otwartej debaty, która odbędzie się w najbliższą środę, 22 czerwca w amfiteatrze parku Stare Koryto Warty.

Od wtorku, 14 czerwca, nastąpią duże zmiany na Starym Rynku i w jego okolicach. Do tej pory prowadzone na nim były badania archeologiczne. Teraz rozpoczną się zasadnicze prace budowlane związane z rewaloryzacją rynkowej płyty i kompleksową przebudową infrastruktury podziemnej. Ich cel to przywrócenie reprezentacyjnemu miejscu należnej jakości i estetyki oraz poprawa dostępności i komfortu użytkowania tej przestrzeni.

Trwa montaż rozjazdu, który pozwoli na skręt tramwajów z ul. Towarowej w prawo, w ul. Św. Marcin. Przed rozpoczęciem przebudowy takiej możliwości nie było. Nowe rozwiązanie odciąży węzeł Kaponiera, zwiększy pulę wariantów tras np. w czasie objazdów, a w przyszłości może stanowić element przedłużonej trasy tramwajowej przez Wolne Tory.

Poznańskie Inwestycje Miejskie unieważniły przetarg na budowę tramwaju wzdłuż ul. Ratajczaka. Najniższa zaproponowana przez potencjalnych wykonawców kwota przekraczała zakładany pierwotnie budżet o prawie 30 mln zł. Miasto chce jednak kontynuować inwestycję. Z uwagi na sytuację gospodarczą i związany z nią wzrost cen towarów na całym świecie, planowane jest fazowanie przedsięwzięcia.

Mieszkaniec, turysta, przedsiębiorca, władze Miasta - każdy inaczej patrzy na przeprowadzane remonty. Przebudowa centrum i Starego Rynku to szansa na przywrócenie właściwej infrastruktury, funkcjonalności i estetyki Poznania. Działania inwestycyjne prowadzone dziś przez Miasto, przy realizacji których wykorzystywane są środki unijne to dowód gospodarności i dbanie o komfort życia mieszkańców. Ponadto stan infrastruktury podziemnej - nie wymienianej od lat - wymaga podejmowania pilnych działań naprawczych, by uniknąć awarii i nieplanowanych nagłych napraw.

Kończy się pierwszy, wstępny etap prac rewaloryzacji płyty Starego Rynku. Przez ostatnie miesiące prowadzone były wyprzedzające prace archeologiczne oraz selekcja i inwentaryzacja kamiennej kostki brukowej. Kilka dni temu wydano już jednak pozwolenie na budowę i rozpoczął się proces formalnego przekazania placu budowy.

Pokazy, koncerty, spektakle, wystawy, animacje, warsztaty oraz wspólne sadzenie wiosennych roślin - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas "Majówki na Bernardynach". Wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę. Przy okazji będzie można zobaczyć zmiany, jakie zaszły na placu Bernardyńskim, a to jeszcze nie koniec.

Po raz kolejny Miasto wspomoże poznanianki i poznaniaków, którzy chcą zadbać o swoją najbliższą okolicę. Trwa nabór do programu "Przyjazne podwórko", realizowanego przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w akcji "Odmień swoje podwórko", za którą odpowiada Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Liczba wyników na stronie
10