Tramwaj na ul. Ratajczaka coraz bliżej

Miasto Poznań otrzymało decyzję środowiskową dotyczącą budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka i Niezłomnych. Decyzja pozwoli dokończyć procedury tak, by możliwie najszybciej zacząć przebudowę ulicy.

Kupcy wracają na rynek Łazarski

Prace na rynku Łazarskim zakończyły się zgodnie z planem. W środę, 1 grudnia osoby handlujące tymczasowo przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowane targowisko.

Wartostrada w nowej odsłonie

Zakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka Wartostrady biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, między mostami Królowej Jadwigi i Przemysła I. Niegdyś nierówna i spękana trasa stała się teraz wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Plan dla Dolnego Łazarza - diagnoza obszaru

W ostatnich latach na Dolnym Łazarzu zachodzą dynamiczne zmiany przestrzenne i społeczno-gospodarcze. Nadal jest to jednak obszar o szczególnych potrzebach rewitalizacyjnych. Dlatego miasto Poznań przystąpiło do opracowania "Lokalnego Planu Odnowy Dolnego Łazarza". W pierwszym etapie prac stworzona została diagnoza sytuacji społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej i środowiskowej. Zawiera ona również pogłębioną analizę przestrzeni publicznych, półpublicznych i sąsiedzkich oraz systemu zieleni na Dolnym Łazarzu.

Zielony rynek Łazarski

Zakończyły się nasadzenia na rynku Łazarskim. Łącznie miejsce to ozdobiło ponad 60 drzew, około 1,2 tys. krzewów, 5,5 sztuk bylin i traw oraz ok. 14,5 tys. roślin cebulowych. Zieleń w pełnej okazałości będzie można podziwiać wiosną i latem.

Otwieramy rynek Łazarski

Już 4 grudnia, po kilkunastu miesiącach prac, otwarty zostanie odnowiony rynek Łazarski. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk, pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Św. Marcin

Od najbliższego weekendu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego. To trzecia, finalna odsłona zmian, które towarzyszyć będą pierwszej fazie robót budowlanych na tym fragmencie ulicy. Kierowcy proszeni są o wybór tras omijających ul. Św. Marcin. Prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na jezdni rozpoczną się już we wtorek, 23 listopada.

Plan dla Dolnego Łazarza - spotkanie warsztatowe

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych oraz mieszkańców Dolnego Łazarza do wzięcia udziału w spotkaniu warsztatowym dotyczącym przedstawienia opracowywanego programu "Lokalnego Planu Odnowy Dolnego Łazarza".

Wiązy i platany na ul. Św. Marcin

W tym miesiącu rozpoczęła się przebudowa ul. Św. Marcin na odcinku między Gwarną a mostem Uniwersyteckim. Inwestycja obejmuje kompleksową wymianę infrastruktury technicznej podziemnej, przebudowę torowiska tramwajowego, jezdni, chodników i połączeń rowerowych. Prace rozpoczęły się już od m.in. rozbiórki nawierzchni jezdni i torowiska. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie wycinka kolidujących z projektowaną infrastrukturą trzech robinii akacjowych na wysokości CK Zamek oraz trzech śliw rosnących na odcinku między ul. Kościuszki a ul. Gwarną.

Duże zainteresowanie handlem na Rynku Łazarskim

W pierwszych dniach grudnia osoby sprzedające na tymczasowym targowisku przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowany Rynek Łazarski. Chętni do handlu w nowym miejscu mogą zgłaszać się jednak z całego Poznania i okolic. Zainteresowanie jest duże. Pozostało zaledwie kilka wolnych stanowisk i pawilonów.

Jeżyce mają swój mural

Wypoczywający poeci, bimba, rowery, jeże i jerzyki - to wszystko i wiele więcej można zobaczyć na nowym poznańskim muralu przy ul. Jeżyckiej 36. Dzieło powstało w ramach projektu "Fyrtle".

Imieniny Ulicy Św. Marcin

Po raz drugi Imieniny Ulicy Św. Marcin odbywać będą się w cieniu pandemii COVID-19. Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne oraz rozpoczynający się remont ul. Św. Marcin, organizator corocznych atrakcji - Centrum Kultury Zamek, postanowił zrezygnować z wydarzeń mogących gromadzić jednorazowo zbyt dużą liczbę osób, takich jak: korowód, uroczyste przekazanie kluczy do miasta czy koncert finałowy. W zamian zaplanowano m.in. czterodniowy Kiermasz Świętomarciński.

Rozpoczyna się przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin

W najbliższy weekend rozpocznie się metamorfoza ul. Św. Marcin na odcinku między ul. Gwarną i mostem Uniwersyteckim. Pierwsze zmiany organizacji ruchu zostaną wprowadzone 6 listopada. Pojawią się wtedy lokalne zawężenia jezdni oraz nie będzie możliwości parkowania na odcinku ul. Św. Marcin od ul. Gwarnej do ul. Kościuszki.

Betlejem Poznańskie - wiele atrakcji także na Łazarzu

Po rocznej przerwie w Poznaniu znów będzie można poczuć świąteczny nastrój. Wraca Betlejem Poznańskie. Tym razem oprócz tradycyjnego jarmarku na placu Wolności, klimat świąt zagości także na Łazarzu - przed głównym wejściem do Areny, na nowo otwartym Rynku Łazarskim oraz w City Parku.

Zegar Historii stanął na placu Kolegiackim

Na placu Kolegiackiego stanął Zegar Historii, dominujący 12-metrowy obelisk symbolicznie przedstawiający dzieje Kolegiaty św. Marii Magdaleny od jej powstania poprzez kolejne rozbudowy, destrukcje, aż do ostatecznej rozbiórki kościoła. Roboty budowlane potrwają do końca roku, a wiosną przyszłego roku przestrzeń oddana zostanie mieszkańcom.

Mała retencja - czas na rozliczenie

Miasto Poznań dofinansowuje działania związane z małą retencją. Pilotażowa edycja programu odbyła się wiosną tego roku. O wsparcie mogli starać się mieszkańcy, chcący ponownie wykorzystywać deszczówkę. Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, które odpowiada za realizację akcji, przypomina, że po zakończeniu inwestycji należy się rozliczyć do połowy listopada. Zostało więc już niewiele czasu.

Strona 1 2 32