Otwieramy rynek Łazarski

Już 4 grudnia, po kilkunastu miesiącach prac, otwarty zostanie odnowiony rynek Łazarski. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk, pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Świąteczny kiermasz na rynku Łazarskim trwać będzie od 4 do 19 grudnia. W dni robocze stoiska będą czynne do godziny 19, a weekendy do 21.

Już pierwszy weekend upłynie pod znakiem wspólnej, świątecznej zabawy i integracji mieszkańców, nie tylko Łazarza, ale i także innych dzielnic Poznania.

Program wydarzeń:

4 grudnia 2021, sobota 11:00 - 13:30

"Świąteczne Kolędowanie"- Występy Lokalnych Artystów:

Koncert Wujka Ogórka,

Prezentacje artystyczne MDK nr 1, MDK nr 3, uczniów LO nr 2,

Klubu Krąg , Koncert Zespołu Pasja - piosenki o Poznaniu

14:00-15:00 Spotkanie Ze Świętym Mikołajem

15:00 Finał gry miejskiej

15.30 Koncert: MARTA PODULKA

17:00 Otwarcie Rynku Łazarskiego,

Wręczenie nagrody Człowiek Roku Łazarza

17.20 Koncert: GOSPEL JOY

18:30 Świąteczny worek z niespodziankami do wygrania

20:00 Koncert: DAGADANA

05 Grudnia, niedziela 12:00 - 15:00

Mikołajkowa niedziela w strefie rodzinnej

spotkanie ze Świętym Mikołajem, piernikowe warsztaty, pisanie listów do świątecznych bohaterów, prezentacja zdjęć z Łazarza, świąteczne zdjęcia, worek pełen niespodzianek do wygrania oraz ciepły poczęstunek.

Nowy Rynek Łazarski

Przebudowa rynku Łazarskiego rozpoczęła się na początku 2020 roku. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy rynek zmienił całkowicie swoje oblicze. Pojawiła się nowa nawierzchnia, strefy relaksu i integracji mieszkańców. Największą atrakcją odnowionego rynku będzie chyba jednak nowatorska konstrukcja zadaszenia części handlowej rynku.

Nowy dach to bardzo nowoczesne i nowatorskie rozwiązanie, które nie było wcześniej stosowane w Poznaniu, a w Polsce wykorzystano je dotąd zaledwie w kliku realizacjach, lecz na dużo mniejszą skalę - między innymi podczas budowy Afrykarium we wrocławskim zoo, czy Dworca Tramwajowego Centrum w Łodzi. Można je jednak znaleźć na stadionie Allianz Arena w Monachium czy na kopułach ogrodu botanicznego Eden Project w Kornwalii, gdzie doskonale się sprawdza od ponad 25 lat.

W trakcie prac modernizacyjnych rynku kupcy przenieśli się na teren tymczasowego targowiska na tyłach szkoły muzycznej przy ul. Głogowskiej. Na odnowiony rynek kupcy będą mogli powrócić już 1 grudnia. Z informacji spółki Targowiska wynika, iż do wynajęcia pozostało już tylko kilka stanowisk handlowych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej