Rusza Łazarskie Lato

Koncerty, spektakle, pokazy taneczne, spacery, warsztaty - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki podczas tegorocznego Łazarskiego Lata. Cykl rusza w najbliższy czwartek - razem z Dniami Łazarza.

Łazarskie lato to cykl bezpłatnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, które przez całe wakacje będą się odbywały w sąsiedztwie rynku Łazarskiego i skweru im. Kazimierza Nowaka. 

Strefa oficjalnie rusza 13 czerwca, a od 22 czerwca rozpocznie działalność w pełnym zakresie, zapewniając bogaty program rodzinnych atrakcji przez całe wakacje. Dostępna będzie przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do piątku w godzinach 14.00 - 20.00, w soboty w godz. 12.00 - 21.00, a w niedziele od 12.00 do 19.00). Łazarskie Lato działać będzie także we wrześniu, ale tylko w weekendy.  

Przez cały ten czas na poznaniaków i poznanianki czekać będzie bogactwo atrakcji kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, w tym liczne koncerty, przedstawienia teatralne, działania edukacyjne i warsztaty. Program dostosowany został do potrzeb różnych grup wiekowych.  

Wielkie otwarcie już w czwartek

Otwarcie Łazarskiego Lata zaplanowano już w najbliższy czwartek, 13 czerwca, by umożliwić mieszkańcom dzielnicy wspólne świętowanie Dni Łazarza (od 13 do 16 czerwca). Wydarzenie rozpocznie się uroczystą paradą, która ok. godz. 16.30 ruszy spod Areny na rynek Łazarski. Tam stanie scena, na której - po oficjalnym otwarciu cyklu - będzie można zobaczyć spektakl muzyczny "Zwierzyniec" Teatru Fuzja i Gonzo. 

W piątek rynek tego fyrtla wypełni się muzyką. Już od godz. 10 rano będzie można oglądać występy dzieci z łazarskich szkół i przedszkoli. O godz. 15 na scenie wystąpi Teatr Mozaika, a godzinę później - Dominika Dobrosielska, laureatka Szansy na sukces wraz ze swoim zespołem. Tego dnia będzie można obejrzeć także występy taneczne (New Ukrainian Wings) oraz koncerty grup Komisar Colombo oraz Niesamowita Sprawa. O godz. 20 zagra GoodStaff. 

Sobota to dzień, w którym na Łazarzu wspominany będzie Jacek Hałasik - nieżyjący już mieszkaniec tego osiedla, znany poznański radiowiec i popularyzator gwary. O godz. 11 oraz 12.45 będzie można przejść się po fyrtlu jego śladami, a w samo południe na scenie Teatr Mozaika przedstawi muzyczny spektakl z gwarą - "Poznaj Poznań". Na rynku stanie kolejna odsłona Jedzielni, podczas której będzie można posmakować dań z lokalnych restauracji. Tego dnia zagrają: Peters (Piotr Jurkiewicz i Eugeniusz Cołta), TOM, UKU Squad, Dance Family, Łojciec&Syn oraz Michael Haze z gościem specjalnym.

Niedziela będzie dniem Kazimierza Nowaka - poznańskiego podróżnika, fotografa i rowerzysty, który w latach 30. przebył Afrykę, pokonując ok. 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem. O godz. 10 rozpocznie się spacer poświęcony tej niezwykłej postaci, a od godz. 11.30 na scenie będzie można dowiedzieć się więcej na temat afrykańskiej przyrody i życia odkrywcy. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia oraz na stronie Dni Łazarza.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej