Wrażeniowa mapa Łazarza

Przedstawiamy Państwu mapę stanowiącą jednocześnie przewodnik po Łazarzu - fyrtlu, który ma wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju charakter, tworząc różnorodność i tożsamość Poznania.

Mapa powstała dzięki współpracy Miasta, Rady Osiedla św. Łazarz i lokalnej społeczności a inicjatywa jej wydania ma wspierać procesy rewitalizacyjne. Wierzymy, że inwestycja przebudowy Rynku Łazarskiego wprowadzi w serce dzielnicy nową jakość dając kupcom i mieszkańcom nowoczesny rynek oraz miejsce do spotkań, wypoczynku, zabawy i organizacji wydarzeń kulturalnych.

Mapa Łazarza opisuje historię Osiedla Św. Łazarz, życie codzienne, a także bogactwo oferty handlowej i rzemieślniczej tego miejsca i ma na celu promowanie i wsparcie lokalnych przedsiębiorców, a także potencjału historycznego, kulturalnego i społecznego.

Autorem grafiki jest Studio Positiv Dariusz Czerwiński.

Autorem tekstu jest Pani Małgorzata Wiśniewska.

Ekspozycję Mapy Łazarza można było obejrzeć na nośnikach typu Citylight na dostępnej przestrzeni reklamowej przystanków komunikacji miejskiej m.in., Park Wilsona, Rynek Łazarski, Głogowska/ Hetmańska, Dworzec Zachodni.

Po zniesieniu obostrzeń związanych z COVID -19, mapa dostępna będzie również w punktach usługowych oraz instytucjach na terenie Łazarza a także w siedzibach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej