Mapa Ostrowa Tumskiego i Śródki

Przedstawiamy Państwu mapę Ostrowa Tumskiego i Środki, dwóch najstarszych i najważniejszych miejsc na mapie Poznania, których historia sięga początków polskiej państwowości.

Mapa ma na celu promowanie i wsparcie lokalnych przedsiębiorców, a także potencjału historycznego, kulturalnego i społecznego Śródki i Ostrowa Tumskiego. Przysłuży się także budowaniu lokalnej tożsamości oraz integracji lokalnych przedsiębiorców działających na terenach objętych Gminnym Programem Rewitalizacji.

Mapa powstała w wyniku współpracy Miasta Poznania z Stowarzyszeniem Przyjaciół Śródki i Okolic Śródeja z udziałem Rady Osiedla Ostrów Tumski - Śródka - Zawady - Komandoria.

Autorką ilustracji jest Ola Woldańska - Płocińska.

Autorami tekstu są Monika i Filip Błaszczak.

Mapa w wersji elektronicznej dostępna jest na stronach internetowych partnerów przedsięwzięcia natomiast po zniesieniu obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 w instytucjach/punktach usługowych na terenie Ostrowa Tumskiego i Śródki oraz w siedzibach PLOT (Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna) m.in. na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej w budynku Arkadii.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej