Łącznik dla pieszych i rowerzystów

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi dla pieszych i rowerzystów, która połączy dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic - Abrahama i Lechicką. To drugi etap rozpoczętego w maju projektu finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozpoczęcie prac przy budowie łącznika pieszo-rowerowego - grafika artykułu
Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi dla pieszych i rowerzystów, która połączy dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic fot. ZDM

Dotychczas osoby poruszające się pieszo lub rowerem pomiędzy południowo-zachodnimi Naramowicami, a ul. Lechicką miały do dyspozycji częściowo utwardzoną drogę, prowadzącą przez zadrzewiony teren otaczający Fort V. Była ona ułożona z nierównych płyt betonowych o różnej szerokości i częściowo pozbawiona jakiegokolwiek utwardzenia. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstanie tutaj nowa, komfortowa nawierzchnia z kostki betonowej i asfaltu. Przechodnie i rowerzyści zyskają wygodne połączenie w kierunku ul. Murawa, mostu Lecha i Wartostrady oraz węzła drogowego Lechicka/Naramowicka.

Zakres rozpoczętych w tym tygodniu robót budowlanych obejmuje: wykonanie tzw. sięgacza z kostki betonowej pomiędzy ul. Abrahama, a biegnącą na północny zachód od niej drogą gruntową, budowę bitumicznego dojścia do ul. Lechickiej z dopuszczonym ruchem rowerów, wraz z betonowymi obrzeżami i kanałem technologicznym. Ponadto od strony ul. Lechickiej zamontowane zostaną słupki uniemożliwiające przejazd aut.

Budowa łącznika pomiędzy ul. Abrahama, a ul. Lechicką kosztować będzie ponad 265 tysięcy złotych i powinna zakończyć się w ciągu 60 dni. To drugi etap projektu "Rowerem i pieszo z Naramowic: łączniki Naramowice - Wartostrada; Abrahama - Murawa" realizowanego w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego W pierwszym przeprowadzony został remont ciągu pieszo-rowerowego na ul. Lechickiej pomiędzy ul. Obrońców Tobruku, a mostem Lecha.

ZDM

sieci społecznościowe