Rynek Łazarski zmienia się dla rowerzystów

Już niedługo ponownie otwarty zostanie wyremontowany rynek Łazarski. Wśród wprowadzonych w jego obrębie zmian, znalazły się także udogodnienia dla rowerzystów. Poniżej przedstawiamy podsumowanie, które z pewnością zainteresuje mieszkańców Łazarza poruszających się za pomocą rowerów.

Zdjęcie przedstawia rower koloru żółtego, na tle szarej ściany. - grafika artykułu
Rynek Łazarski zmieni się dla rowerzystów.

Jak informuje profil Rowerowy Poznań w serwisie Facebook, użytkownicy rowerów poruszający się w okolicach rynku Łazarskiego mogą liczyć na szereg udogodnień, które umożliwił im niedawno zakończony remont. Zmiany wiążą się przede wszystkim ze zwiększeniem bezpieczeństwa i wygody mieszkańców dzielnicy.

Ważnym udogodnieniem są zmiany w obrębie ulic Dmowskiego i Małeckiego. Przede wszystkim, na linii tej przerwany zostanie tranzyt samochodowy. Oznacza to, że poza pojazdami uprzywilejowanymi i dostawcami poruszać się tam mogą jedynie rowerzyści i piesi. Zwiększy się także wygoda przemieszczania się z i w kierunku tzw. Dolnego Łazarza. Warto także nadmienić, że wraz z remontem rynku w obrębie tych ulic wyrównano zabytkową kostkę brukową. Jazda rowerem będzie dzięki temu komfortowa, jak nigdy wcześniej.

Samo skorzystanie z rynku również stanie się łatwiejsze dla użytkowników rowerów. Płyta rynku Łazarskiego staje się strefą zamieszkaną, co zwiększy bezpieczeństwo dotarcia w to miejsce. Dodatkowo, wokół rynku umieszczono liczne stojaki rowerowe, przy których można przypiąć rower i iść na zakupy bez obaw, że po ich zakończeniu pozostaniemy bez naszych dwóch kółek.

Zmiany w obrębie Rynku Łazarskiego sprawiają, iż poruszanie się po nim za pomocą roweru jest wygodniejsze i bezpieczniejsze niż dotychczas. Warto wspomnieć, że za niedługo na jego płycie odbędzie się część wydarzeń związanych z Betlejem Poznańskim. Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, zapraszamy do odwiedzenia jarmarku na Rynku Łazarskim właśnie na rowerze.

Informacje zaczerpnięte z profilu "Rowerowy Poznań" na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/rowerowypoznan/

KS

sieci społecznościowe