Bezpłatny webinar dla mieszkańców poświęcony aktywności fizycznej

W piątek, 27 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się bezpłatny, międzynarodowy webinar poświęcony aktywności fizycznej mieszkańców w przestrzeni miejskiej.

Fundacja V4Sport - grafika artykułu
Fundacja V4Sport

Spotkanie jest organizowane przez Fundację V4Sport i będzie dotyczyć zrównoważonej mobilności oraz idei placemaking. W trakcie tego webinaru będzie można poznać odpowiedzi na pytania: Czy możliwe jest zaaranżowanie miejsc do ruchu w gęstej infrastrukturze miejskiej? Czy można niskim nakładem finansowym zaadaptować miasta tak, by sprzyjały aktywności fizycznej. O pomysłach i dobrych praktykach opowiedzą lokalni i zagraniczni eksperci, którzy podzielą się wiedzą odnośnie do alternatywnych możliwości korzystania z przestrzeni miejskiej. Opowiedzą również o doświadczeniach, jakie zdobyli w czasie realizacji projektu Park (ing) Day For Fitness we Wrocławiu i jego wpływie na dalsze działania w architekturze miejskiej.

Wystąpienia prelegentów zagranicznych będą tłumaczone na język polski.

Webinar skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli/ek rad osiedli, władz i pracowników samorządowych, radnych oraz członków lokalnych organizacji społecznych, którzy są odpowiedzialni za sport, edukację, zdrowie i i instrastrukturę.

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny, międzynarodowy certyfikat udziału.

Szczegółowy program spotkania będzie dostępny już wkrótce, a w celu zapisania się na webinar należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: https://forms.gle/tS9UBCfpcoxa4CYA7

Webinar odbędzie się ramach projektu Park (ing) Day For Fitness, który pokazuje, jak w łatwy sposób można zaaranżować przestrzeń publiczną na rzecz aktywności fizycznej i interakcji społecznych. Główny nacisk kładziony jest na potencjał miejsc parkingowych, które mogą być wykorzystane jako miejsca sprzyjające ruchowi, ekspresji artystycznej, zabawie i kulturze.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można skontaktować się z organizatorem: biuro@v4sport.eu oraz na Facebooku https://www.facebook.com/V4sport.Fundacja/

sieci społecznościowe